Letní kino - víkendové promítání s hvězdnou účastí

Stalo se nepsaným pravidlem, že každá správná akce má kromě řady spokojených návštěvníků také své VIP hosty. Nejinak je tomu i v případě Pardubického letního kina. Za osm let, co promítání pod širou oblohou zpříjemňuje všem Pardubákům, a nejen jim, prázdninové večery, přilákaly projekce do města hvězdné režiséry typu Juraje Herze, Fera Feniče, Heleny Třeštíkové nebo Zdeňka Trošky. Své filmy tu představili tvůrci Ostře sledovaných vlaků, Tmavomodrého světa nebo naposledy třeba dokumentu Šmejdi. Také dnešní promítání proběhne za účasti vzácných hostů.

Dokumentarista, scenárista a režisér Miloslav Šmídmajer přijede večer do Pardubic, aby tu od půl desáté uvedl svoji sci-fi komedii Probudím se včera.

Veselohře s originální zápletkou herecky dominuje Jiří Mádl coby věčně svobodný profesor češtiny Petr, který si díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Tím dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak.

Letní kino ale už dávno není pouze o sledování filmů. Stalo se přirozeným a vyhledávaným centrem nejrůznějších setkání a setkávání. Podobných dostaveníčku, které si tu na dnešek naplánovali Miloslav Šmídmajer se spisovatelem Ladislavem Pecháčkem – rodákem z Litomyšle, autorem literární předlohy a scénářů ke slavné filmové pentalogii o básnících. Večer tak v kině rozhodně nebude nouze nejen o zábavu, ale ani o veselé historky a životní příběhy plné humoru a člověčenství.

Výjimečné projekce za účasti filmových delegací budou v Tyršových sadech pokračovat i zítra. Producent Kryštof Šafer tu představí divákům úspěšný portrét legendárního žokeje Josefa Váni. Netradiční snímek s názvem Váňa postupně odhaluje svérázný způsob života jedné z největších legend českého dostihového sportu. Divákům se dostává možnost v co nejcivilnějším pojetí prožít jeden rok v maximální blízkosti fenomenálního žokeje a zároveň poodkrývá zákulisí dostihového sportu, které není vždy takové, jak ho znají z hraných filmů.

Jako VIP hosté se ale v Pardubickém letním kině mohou cítit i všichni jeho návštěvníci. A to díky nové službě webových stránek www.letni-kino.cz. Jejich prostřednictvím si nyní každý může objednat nevšední zážitek v podobě romantické večeře s VIP místem a luxusní limuzínou, která ho doveze do kina a zpět. Prázdniny v letním kině, to jsou zkrátka chvíle plné pohody a nezapomenutelných okamžiků.

Jan Motyčka

promotér Pardubického letního kina

E-mail: motycka@letni-kino.cz

Bezplatná linka: +420 800 707 272

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 03:00
dnes

Skorojasno
14°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy