Pardubický festival vína

PARDUBICKÝ FESTIVAL VÍNA – VELKOLEPÝ SVÁTEK NEJEN DOBRÉHO PITÍ

Již pošestnácté se milovníci vinného moku sejdou v malebných prostorách Pardubického zámku, aby se nechali unést lahodnou chutí toho nejlepšího, co česká, moravská, ale i zahraniční vinařství nabízejí. 16. ročník prodejní a kontraktační výstavy Pardubický festival vína začíná v pátek 23. srpna od 12.00-20.00 hodin a pokračuje v sobotu 24. srpna od 10.00-18.00 hodin.

Pardubice už dávno nejsou jen městem perníku a sportu, ale také vinné révy. Důkazem toho je nejen fakt, že tu vyrostl jeden z nejpěknějších festivalů vína v republice, ale i skutečnost, že letos v červenci bylo město poctěno pořádáním významné evropské vinařské soutěže VinoForum 2013. Prestižního klání se zúčastnilo na 450 vzorků vín z 11 zemí celého světa, přičemž celkovým vítězem se stalo červené víno z Chile, odrůda Syrah, reserva especial.

Na zážitku z vína se ale podílí i umění jeho servisu, a proto je nedílnou součástí Pardubického festivalu vína i Soutěž sommelierů. V červenci letošního roku změřilo své síly 14 sommelierů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a z Německa. Vítězný titul Sommelier Znovín 2013 si nakonec odvezl Tomáš Brůha.

Šestnáctý ročník Pardubického festivalu vína představuje skutečné vyvrcholení vinné sezony. „Náš festival letos oslaví pěkné šestnácté narozeniny a během let se stal již tradiční a dlouho očekávanou akcí, která dalece přesahuje hranice regionu,“ říká Karel Pobuda z pořádající agentury Czech marketing.

V letošním roce pořadatelé očekávají téměř 50 vystavovatelů těch nejkvalitnějších domácích i zahraničních vín. Lidé se budou moci v prostorách Pardubického zámku potkávat se sklenkou dobrého vína, ochutnávat a nakupovat rozličné odrůdy, zahánět hlad a chuť u stánků se sýry a drobnými pochutinami. Své umění tu představí i restaurant St. Patrick, držitel titulu Nejlepší východočeská restaurace roku 2013, který získal na letošním Apetit Festivalu. Pohodovou atmosféru doplní cimbálová muzika a vinné soutěže. Pokud příznivci dobrého vína a nálady na zámek přijdou i s dětmi, jejich hlídání jim zdarma zajistí profesionální agentura Mary Poppins. Dospělí poutníci si stejně jako loni budou moci odložit zakoupené lahve a kartony do vinné úschovny. V rámci vstupného obdrží každý návštěvník degustační skleničku a 6 degustačních žetonů, pro prvních 2000 hostů je navíc připraven dárek v podobě taštičky na krk. 

Součástí Pardubického festivalu vína je také Pardubická vinařská noc – tradiční oslava vína, dobrého jídla a vtipné zábavy na Pernštýnském náměstí. Lidová veselice vypukne v pátek 23. srpna ve 20.00 hodin a potrvá až do půlnoci. Večerem bude provázet moderátor Jan Šindelář, který na pódiu přivítá řadu účinkujících. Vystoupí například keltská kapela Bran, zpěvačka Markéta Kadetová nebo Varmužova cimbálová muzika. Působivou ohňovou show předvede břišní tanečnice Shanelah, orientální fantazii ztvární taneční skupina Falisha Dancers. Sommelier Libor Nazarčuk předvede ukázky sabráže neboli umění otevírání lahve šampaňského setnutím hrdla šavlí. „Návštěvníci budou moci ochutnávat nejen pivo a burčák, ale i vína domácí i zahraniční provenience. Milovníci dobrého jídla také nepřijdou zkrátka: čekají na ně grilované steaky, klobásy a sýry, bramborové škvarky se zelím, perníkové sladkosti, trdelníky, pražené oříšky, koření, bylinky a mnoho dalších pochutin. Chybět nebudou ani stánky řemeslníků, zakoupit bude možné třeba cínované číše, smaltované šperky nebo keramiku,“ prozrazuje za pořadatele Karel Pobuda. I na Pernštýnském náměstí budou pro soutěživé duše připravena různorodá klání s vinnou tematikou a na vítěze čekají jak jinak než vinné odměny.

Pardubický festival vína se koná v pátek 23. srpna od 12.00-20.00 hodin a v sobotu 24. srpna od 10.00-18.00 hodin v prostorách Pardubického zámku. Vstupné činí 100,- Kč, v ceně je degustační sklenička, 6 degustačních žetonů a pro prvních 2 000 návštěvníků taštička na krk.

Pardubická vinařská noc proběhne v pátek 23. srpna od 20.00 hodin do půlnoci na Pernštýnském náměstí, vstupné je zdarma.

Všichni milovníci vína a dobré nálady jsou srdečně zváni!  

Více informací na www.pardubickyfestivalvina.cz

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl