Hradozámecká noc na pardubickém zámku a Kunětické hoře

Sobota 31. 8. 2013

Zámek Pardubice

od 19 do 22 hodin vstup volný

V letošním roce se znovu připojujeme k úspěšné Hradozámecké noci připravované Národním památkovým ústavem. Zpřístupněny budou renesanční rytířské sály s arkádou, zámecká kaple Tří králů. Výjimečná bude jistě i procházka po zámeckých valech s pohledem na slavnostně osvětlený zámek.

 

Kunětická hora

od 20:00

Hradozámecká noc připomene legendu o ztraceném opatovickém pokladě

V sobotu 31. srpna se u nás už potřetí můžete zúčastnit dobrodružství zvaného Hradozámecká noc. Večerní prohlídky nasvíceného paláce, pravidelná vystoupení zpěváka a kytaristy Jaromíra Junga s kapelou a ve 21.30 dramatizace pověsti o přechytračených opatovických mniších, hledajících dodnes za  nocí na Kunětické hoře svůj ztracený poklad. Účinkuje (a hudebně ozdobí) královéhradecký soubor Lesní rohy spolu s hradní posádkou.

I letos správa hradu připravila pro návštěvníky Noci speciální novinku. Ve 21.30 můžete na palácovém nádvoří zhlédnout dramatizaci pověsti o přechytračených opatovických mniších, kteří dodnes za nocí hledají na Kunětické hoře svůj ztracený poklad. Vyplatí se důvěřovat alkoholikovi? Má lež krátké nohy? Je smrtka ženského pohlaví? Pro odpovědi na tyto otázky se musíte vypravit na místo činu. Pověst nastudoval (a hudbou doprovodí) královéhradecký soubor Lesní rohy. Málokterý hrad či zámek se navíc může pochlubit tak kurážnou posádkou, která by se spolu s ansámblem v rozhodné chvíli postavila na divadelní prkna. Kuňka ano - přijďte tedy podpořit hradní posádku v jejím boji o letošní Cenu Alfréda Radoka!  Program Noci svými vystoupeními doplní trubadúr Jaromír Jung s kapelou, při dobrém počasí odpromítáme na stěnu paláce také unikátní němé filmy o záchraně hradu z počátku minulého století. Po celý večer budou probíhat prohlídky hradního paláce, k dispozici bude návštěvníkům i občerstvení, prodejna upomínkových předmětů apod. Hradozámecká noc startuje ve 20 hodin.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy