Světový pohár v hokejbale v ČEZ Aréně

Světový pohár v hokejbale v Pardubicích

19. - 21. 9. 2013 ČEZ Aréna

Po několika měsících příprav začne v polovině září v pardubické ČEZ ARENĚ pod patronací hokejbalové federace ISBHF a Českomoravským svazem hokejbalu Světový pohár v hokejbale. Největší hokejbalová událost letošní roku v ČR se uskuteční vůbec poprvé a právě ve městě perníku a velké oblíbenosti nejen hokeje, ale také hokejbalu.

Největší lákadlo? Zřejmě Kanada a česká mužstva

Turnaje, který se odehraje 19 až 21 září ve velké hale ČEZ arény, se zúčastní 12 mužstev z celého světa. Kanada, Lucembursko, Velká Británie, Slovensko, Švýcarsko a Česká republika. České barvy budou hájit tři týmy. Vítěz extraligy Vlašim, poté finalista extraligy tým Hradce Králové a v neposlední řadě domácí mužstvo Pardubic.

Z Kanady přiletí mužstvo Canadian Dirty Birds a kromě Českých mužstev se očekává velká návštěva na jejich utkání, protože Kanada patří mezi špičky hokejbalu.

Domácí Pardubice se intenzivně připravují

Pardubické mužstvo hokejbalistů se již od začátku července připravuje pod vedením Jiřího Mašíka, který se také zapsal do dějin tohoto sportu a vlastní tituly Mistra světa či vítěze Evropského poháru. „Bude to svátek,udělat takovouto akci v Pardubicích, navíc v ČEZ aréně. To bude mít ještě větší úroveň. Samozřejmě jsem zvědavý na Kanadský tým, protože jsem je ještě naživo hrát neviděl,takže to bude zase nová zkušenost z jiným stylem hry“. Do nové sezóny připravil také posily do svého mužstva: „Asi největší je na postu brankáře,kdy k nám přišel Lukáš Heczko – vyhlášený na posledních dvou MS nejlepším brankářem světa. A skončilo plno mladých kluků v dorostu,kdy získali titul mistra republiky a měli by se zapracovávat do týmu. Jsem také rád ,že se vrátil ze zahraničního angažmá Honza Bílý“.

Světový pohár má i bohatý doprovodný program

Pardubice tedy ožijí v září hokejbalem a především česká mužstva věří v podporu svých fanoušků. Pro ty je připravena nejen velká porce sportovních zážitků, ale také celá řada dalších lákadel. Po celé tři dny turnaje bude na parkovišti u arény postaveno druhé hokejbalové hřiště, kde bude probíhat program a to především utkání škol a mládeže. V sobotu 21. září zde navíc proběhne velký Pardubický sportovní den – utkání dětí a mládeže v hale i na parkovišti, soutěže, dětské atrakce, autogramiáda hokejistů HC Pardubice atd.

Celé parkoviště ČEZ arény se změní na FUN zónu s party stany a bohatým občerstvením, zázemím pro hráče i fanoušky, ochutnávky partnerů turnaje, soutěže a další zajímavý program.

Nad celou akcí převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, primátorka města Pardubice Štěpánka Fraňková a člen rady Pardubického kraje zodpovědný za sport René Živný.

Zúčastněná mužstva Světového poháru:

Kanada – Canadian Dirty Birds

Velká Británie – London Crusaders

Slovensko – Nitrianski Rytieri, LG A-Z Hokej Bratislava, HbK Hokejmarket Skalica

Lucembursko – Ball hockey Luxembourg

Švýcarsko – SHC Aegerten Biel, Oberwill Rebells, SHC Belpa 1107

Česká republika – HBT Vlašim, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, HBC Hradec Králové 1988

 

Rozpis utkání:

http://www.worldcup-pardubice2013.com/utkani

 

Oficiálná web akce:

www.worldcup-pardubice2013.com

Organizátor akce:

MYAM Production, Myam CZ s.r.o., Muškova 1425/6, Praha 4 - Kunratice, 148 00, Czech republic

David Kantor – tiskový mluvčí

Tel.: 724 564 222, e-mail: info@worldcup-pardubice2013.com

 

 

 

Dokumenty

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 03:00
dnes

Skorojasno
14°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy