Návštěvu prezidenta Miloše Zemana bude připomínat stuha na praporu města

Poprvé z titulu funkce hlavy státu navštívil Pardubice Miloš Zeman. Strávil zde celý den z jeho třídenní cesty po Pardubickém kraji. Jeho návštěvu bude připomínat prezidentská stuha, kterou připnul na městský prapor.

Po setkání s představiteli Pardubického kraje, besedou se studenty Gymnázia Dašická a návštěvou Explosie přijel prezident na Pernštýnské náměstí. Po přivítání primátorkou Pardubic Štěpánkou Fraňkovou se setkal s lidmi. V pět hodin se přesunul do Společenského sálu radnice, kde při setkání s představiteli Pardubic připnul na prapor města prezidentskou stuhu.

Pardubice v historii navštívili všichni demokraticky zvolení prezidenti. Na svých cestách je neopomíjel ani první československý prezident T. G. Masaryk, ani první polistopadový prezident Václav Havel. Václav Klaus přijížděl do Pardubic nejen na oficiální návštěvy, ale i při různých sportovních událostech.

Ve funkci prezidenta republiky do Pardubic přijel Miloš Zeman poprvé. V Pardubickém kraji se zdrží celkem tři dny. Po celodenní návštěvě Pardubic se ve čtvrtek vydá do České Třebové a Ústí nad Orlicí, kde si chce prohlédnou místní významné podniky i nemocnici. Pátek si vyčlení Moravské Třebové, kde kromě setkání s obyvateli a politickou reprezentací města zamíří na prohlídku i do Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany.

Akce

<<
duben 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
192021
22232425262728
2930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.4. 22:00
dnes

Skorojasno
10°C
20.4.
zítra

Jasno
21°C / 8°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy