Pernštýnské náměstí se mění ve sportovní arénu

Pardubické Pernštýnské náměstí už zažilo nejrůznější kulturní, společenské i sportovní akce. Poprvé ve své historii ale v historickém centru vyroste sportovní aréna. V pondělí ráno zde začala pokládka štěrkového podkladu, na který bude ve středu položený speciální sportovní povrch. Sportovní plocha bude mít rozměry 40 x 20 metrů čtverečních. Od čtvrtka do soboty se zde vystřídají čtyři desítky pardubických sportovních klubů a organizací. „Rozhodli jsme se vytvořit prostor pro prezentaci sportovních klubů a oddílů. Doslova pod otevřeným nebem budou mít příležitost představit svoji sportovní nabídku, a znovu se tak na vlastní oči budeme moct přesvědčit o tom, že se Pardubice po právu honosí přívlastkem město sportu,“ říká náměstek primátorky František Brendl.

Sportovní přehlídka je součástí 20. ročníku Městských slavností. A právě kulaté jubileum s sebou přineslo i novou podobu podzimní části festivalu, které je více zaměřená na sport. Na Pernštýsnkém náměstí se v následujících dnech objeví i pódium s ozvučením, osvětlení, malá tribunka a patnáct informačních stánků. „Unikátní sportovní přehlídka se uskuteční od čtvrtka 26. do soboty 28. září. Na současný štěrkový podklad bude ve středu položený in-line povrch, který umožní dostatečnou kvalitu pro prezentaci všech sportů, které se jinak odehrávají pod střechou. Představit by se měly všechny populární a rozšířené sporty, individuální i kolektivní, stejně tak i ty, které se teprve derou do podvědomí veřejnosti,“ vysvětluje Jana Fiedlerová z pardubického magistrátu.

Hlavní organizátoři, kterými jsou město Pardubice a Kulturní centrum Pardubice, připravily opravdu pestrý program. Ve čtvrtek se zde budou prezentovat především větší sportovní organizace, jako jsou domy dětí a mládeže, Sokol nebo Krajská asociace sportu pro všechny. Vrcholem dne bude představení Zlaté přilby Pardubicek, hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a křest projektu Všichni za Pardubice! Na tomto projektu se podílí jedenáct pardubických klubů a sportovců – mistrů světa a Evropy, českých rekordmanů a účastníků olympijských her. Právě oni propůjčili svoji tvář novému projektu, jehož cílem je zviditelnění sportu v našem městě. Na jednom propagačním banneru se tak například sešli plochodrážní mistr Evropy Aleš Dryml, olympijský medailista a dvojnásobný mistr světa v ledním hokeji Dušan Salfický, mistryně světa v orientačním běhu Martina Zvěřinová, akademický mistr světa ve florbale Martin Zozulák, nejmladší přemožitelka kanálu La Manche Lenka Štěrbová nebo basketbalový reprezentant Petr Bohačík. Na závěr křtu bude ve čtvrtek připravená autogramiádě těchto sportovců.

Páteční dopoledne bude patřit turnaji základních škol ve florbale, streetballu a kin-ballu. Od 14 hodin se zde opět budou střídat sportovní kluby, tentokrát převážně v kolektivních sportech. Vrcholem dne by měla být prezentace basketbalistů BK JIP Pardubice a následná exhibice sportovních osobností. Od 22 hodin do půlnoci jsou pak naplánované exhibice v bike polu, taekwon-du, kin-ballu nebo flagfootbalu, která bude probíhat pod umělým osvětlením.

Přehlídka se uzavře v sobotu, kdy se v centru představí především individuální sporty, jako je atletika, sportovní gymnastika, judo nebo karate. „Sportovní organizace a kluby budou mít zároveň příležitost prezentovat svoji činnost ve stáncích. Pro kluby by festival měl být vhodným prostorem pro zorganizování náborů nových členů, prezentaci sportovních úspěchů, případně uspořádání autogramiády úspěšných hráčů nebo prodeje permanentních vstupenek,“ dodává Fiedlerová.

Některé kluby zároveň ke sportovní přehlídce připojily své významné akce. První už se uskutečnila v závěru minulého týdne, kdy ČEZ Arena hostila Světový pohár v hokejbale. Do ČEZ Areny se tuto sobotu nastěhují také florbalisté Sokola Pardubice, kteří zde pořádají velký mládežnický turnaj a od 16 hodin extraligové utkání, ve kterém přivítají patnáctinásobného mistra Tatran Střešovice. V neděli se pak v ČEZ Areně opět objeví led. Hokejové fanoušky zde od 18 hodin totiž čeká ostře sledované derby HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vs. Mountfield Hradec Králové. První část Městských slavností pak uzavře v neděli plochodrážní 65. Zlatá přilba města Pardubic.

Druhá část slavností se odehraje ve dnech 11. - 13. 10. a bude předcházet slavnému překážkovému dostihu 123. Velká pardubická České pojišťovny. Tato část festivalu bude ve znamení už tradičních akcí, jako jsou nejrůznější kulturní vystoupení, kočárový průvod, přehlídka historických vozidel, Dny medu, lampionový průvod, ohňostroj na Labi, apod.

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 03:00
dnes

Skorojasno
14°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy