Univerzita Pardubice připomíná listopadové události

Univerzita Pardubice – jako jediná instituce v Pardubicích – připravila pro akademickou obec i veřejnost speciální program, jímž slaví státní svátek České republiky a připomíná historické události 17. listopadu, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu. Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na pátek 15. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Program:

PÁTEK 15. listopadu 2013 * rektorský den

od 9:00 hodin - tělovýchovný areál univerzity

 • sportovní den            

  Bohatý program univerzity začíná v 9:00 hodin dopoledne sportovním dnem. V tělovýchovném zařízení univerzity v Kunětické ulici budou probíhat v rámci sportovního dne soutěže ve florbalu, sálové kopané, streetballu, volejbalu, badmintonu a závod na veslařském trenažéru. V areálu vodních sportů a tenisu na břehu Labe se uskuteční přespolní běh.                                                    

14:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic                                 

 • slavnostní akademický obřad

  promoce doktorů (nových Ph.D.) a představení nových docentů a profesorů univerzity, předání ocenění rektora za mimořádné výsledky

 

17:00 hodin - Galerie Univerzity Pardubice - Univerzitní knihovna

 • vernisáž výstavy – Jiří Nekovář – obrazy, kresby

   

  Autor je absolventem Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (atelier prof. Libenského). Uspořádal několik samostatných, skupinových výstav v ČR i v zahraničí. Je zastoupen v galeriích, institucích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Výstava obrazů a kreseb Jiřího Nekováře potrvá v Galerii Univerzity Pardubice až do 25. ledna 2014.


18:30 hodin - u pamětní desky před Univerzitní knihovnou

 • vzpomínkový akt na události 17. listopadu (1939 * 1989)     

  V 18:30 hodin
  , v podvečer před koncertem, proběhne před Univerzitní knihovnou vzpomínkový akt ke Dni boje za svobodu a demokracii. Předseda studentské rady bakalář Martin Šanda a rektor univerzity profesor Miroslav Ludwig při této příležitosti krátce promluví a položí k pamětní desce u vstupu do univerzitního areálu květiny. Vzpomínkový akt doprovodí tradičně zpěvem Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, který tentokrát doprovodí další dva sbory z Polska a Slovenska
   

19:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic

 • slavnostní koncert Komorní filharmonie Pardubice
  W. A. Mozart – J. G. Albrechtsberger - L. van Beethoven
  trombon – Pavel Čermák

  Bohatý program univerzity ke státnímu svátku vyvrcholí slavnostním večerním koncertem Komorní filharmonie Pardubice, který se uskuteční od 19:00 hodin v Aule Arnošta z Pardubic. V rámci slavnostního koncertu zazní serenáda G dur Malá noční hudba Wolfganga Amadea Mozarta, dále Koncert pro trombon a orchestr B dur od Johanna Georga Albrechtsbergera se sólistou Pavlem Čermákem a Symfonie č. 2 D dur Ludwiga van Beethovena. Vstupenky na slavnostní koncert je možné zakoupit za symbolickou cenu v univerzitní aule a v informačním středisku na náměstí Republiky v Pardubicích, na ostatní akce univerzity 15. listopadu je vstup volný.


Veřejnost je na slavnostní program Univerzity Pardubice ke Dni boje za svobodu a demokracii srdečně zvána.

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy