Ve středu poznáme nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2013

22. ledna od 18 hodin v KD Hronovická

Ve středu 22. ledna od 18 hodin proběhne v Kulturním domě Hronovická slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2012. Vyhlášeni a odměněni budou jednotlivci v kategorii dospělých (11) a kategorii mládež (11), družstva dospělých (4) i mládeže (2), trenéři (5), zdravotně handicapovaní sportovci (1), kategorie masters (1) a síň slávy (2). Sportovce vybrala Komise pro sport Rady města Pardubic ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací (bývalá PSO ČSTV).

Diváci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, ve kterém například vystoupí populární zpěvák Marek Ztracený. Akci moderuje Jakub Hřib. Ceny oceněným budou předávat významní představitelé města v čele s primátorkou města Štěpánkou Fraňkovou a náměstkem Františkem Brendlem, Pardubického kraje a dalších významných institucí. Na akci je pochopitelně zvána i široká pardubická veřejnost.

Akci pořádá statutární město Pardubice, Pardubická sportovní organizace, ve spolupráci s firmou Remoex.

Miroslav Janovský
tiskový úsek


Výsledky ankety – prosíme o dodržení embarga na výsledky do středy 22. ledna do 18 hodin!!

DOSPĚLÍ
Havlová Andrea, 1990 - Prosport Sezemice – kanoistika
20. místo mistrovství světa
3. místo na Mistrovství Evropy do 23 let
mistryně ČR

Dryml Aleš, 1979 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
16. v seriálu mistrovství světa
13. místo na Mistrovství Evropy
mistr ČR

Duchová Iveta, 1986 - OK Lokomotiva Pardubice - orientační běh
11. místo na World Games
13. místo na mistrovství světa
mistryně ČR


Hladíková Aneta, 1985 - TJ BMX Pardubice – BMX
4. místo na Mistrovství Evropy
mistryně ČR

Kotas Lukáš, 1984 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
hráč basketbalového týmu BK Pardubice (2. místo v Českém poháru, 4. místo v Mattoni NBL)

Krčálová Veronika, 1985 - SZTM ROB Pardubice - radiový OB
dvojnásobná mistryně Evropy (a 1x 2. a 1x 3. místo)
mistryně ČR

Rolenc Ondřej, 1991 - TJ Synthesia - kanoistika, rafting
3x. 3. místo na mistrovství světa (kanoistika)
mistr světa do 23 let (a 2x 2. místo) v raftingu
mistr Evropy (a 1x 1. a 2x 2. místo) v kanoistice
mistr ČR

Skočdopolová Zuzana, 1985 - LTC Pardubice – tenis
mistryně ČR (dvouhra na otevřených dvorcích i v hale)

Zozulák Martin, 1987 - Sokol Pardubice – florbal
akademický mistr světa
vítěz Českého poháru a 2. místo v extralize (hostování v Chodově)
první v kanadském bodování Extraligy

Žalský Antonín, 1980 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
11. místo na mistrovství světa (vrh koulí)
2. místo na mistrovství ČR


MLÁDEŽ
Horová Pavla, 1994 - SZTM ROB Pardubice - radiový OB
dvojnásobná juniorská mistryně Evropy
juniorská mistryně ČR

Jech Miroslav (1997) a Král David (1995) - ČVK Pardubice – veslování
7. místo na juniorském mistrovství světa
6. místo na Mistrovství Evropy juniorů
juniorští mistři ČR

Knapová Lenka , 1993 - OK Lokomotiva Pardubice - orientační běh
juniorská mistryně světa ve štafetách
15. místo na mistrovství světa juniorů
dvojnásobná juniorská mistryně ČR

Lauterkranc Jaroslav, 1996 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
2. místo na mezistátním víceutkání do 17 let
dorostenecký mistr ČR

 

Milík Václav, 1993 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
6. místo na mistrovství světa juniorů
3. místo na juniorském mistrovství světa i mistrovství Evropy juniorů v družstvech
juniorský mistr ČR
2. místo na mistrovství ČR (senioři)

Novotný Otakar, 1996 - Klub potápěčů Pardubice - sportovní potápění
5., 6. a 8. místo na Mistrovství Evropy juniorů
juniorský mistr ČR

Peterka Martin, 1995 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
14. místo na mistrovství světa U19
12. místo na Mistrovství Evropy U18
3. místo s týmem BK Pardubice v M ČR U19
stabilní hráč ligového týmu BK Pardubice (2. místo v Českém poháru)

Půlpán Viktor, 1996 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
1. místo na mistrovství ČR U17
3. místo na mistrovství ČR U19
hráč ligového týmu BK Pardubice

Říha Michal, 1994 - AC Pardubice – atletika
juniorský mistr ČR

Špaček Michael, 1997 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - lední hokej
nejlepší hráč hokejové akademie Pardubice
hráč týmu starších dorostenců
hráč extraligového týmu dospělých


TĚLESNĚ POSTIŽENÍ SPORTOVCI
Vaněk Jan, 1979 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
3. místo na mistrovství světa
2 x 2. místo na mistrovství ČR 2013


MASTERS

Čížek Radovan, 1953 - LTC Pardubice – tenis
veteránský mistr světa ve dvouhře (60+)
2. místo ve veteránském světovém žebříčku  (60+)


TRENÉR

Hykl Pavel, 1976 - AC Pardubice – atletika
Trenér, který vede úspěšnou skupinu sprinterů.

Krejčí Jiří, 1965 - FK Pardubice – fotbal
Úspěšný trenér mládeže, který v jarní části sezóny úspěšně vedl dorost v nejvyšší soutěži
V polovině roku přešel k A-týmu a úspěšně ho vedl ve Fotbalové národní lize
Je známý tím, že klade důraz na výchovu vlastních hráčů a i v A-týmu se spoléhá na pardubické odchovance

 

Kubrycht Martin, 1953 - ČVK Pardubice – veslování
Trenér dorostu a dospělých, v roce 2013 jeho svěřenci získali 6 místo na MEJ a 7. místo na MSJ, dále pak 10 mistrovských titulů v kategoriích juniorů a dorostu na M ČR.

Studnička Pavel, 1953 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
Dlouhodobě úspěšný trenér, v roce 2013 působil již 40. rok jako trenér vrhačských disciplín. Vychoval řadu českých reprezentantů především v mládežnických kategoriích.

Vozár Lubomír, 1945 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
Trenér mistrů ČR v soutěži družstev, asistent reprezentačního trenéra juniorské reprezentace držitelů bronzových medailí ze soutěží družstev mistrovství světa a mistrovství Evropy juniorů 2013.


DRUŽSTVA DOSPĚLÍ
Družstvo mužů  - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
mistr ČR družstev

Družstvo mužů - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
2. místo v Českém poháru
4. místo v Mattoni NBL (bronzové medaile M ČR)

Družstvo mužů - Hvězda SKP Pardubice – atletika
3. místo na M ČR družstev

Dospělí - ŠK Rapid Pardubice – šachy
2. místo v extralize Českého šachového svazu


DRUŽSTVA MLÁDEŽE
Kadeti U17 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
dorostenecký mistr ČR

Starší dorostenci - HBC DDM Alfa Pardubice – hokejbal
vítěz extraligy staršího dorostu


SÍŇ SLÁVY
Brož Jaroslav, 1938
Pardubický rodák, od mládí všestranný sportovec; v dorosteneckém věku ligový basketbalista, ale zejména tenista – finalista pardubické tenisové Juniorky; od roku 1974 až do svého odchodu do důchodu profesionální pracovník okresní tělovýchovy ve funkcích referent sportů-metodik-tajemník; dodnes vynikající tenisový odborník a trenér mládeže, které se stále věnuje prostřednictvím své tenisové školy.

Martinů Miroslav, 1933
Od vzniku Klubu potápěčů Pardubice v roce 1959 se aktivně věnuje potápěčskému sportu. Od závodní kariéry, přes trénování závodníků, kteří dosahovali vynikajících výsledků na mezinárodních závodech, jak v plavání ploutvovém, tak v orientačním potápění. Je mezinárodním rozhodčím a v této funkci aktivně pracuje dosud. Má dlouholeté mimořádné zásluhy o rozvoj potápění v Pardubicích.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 14:00
dnes

Skorojasno
15°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl