Pardubický vinařský půlmaraton

Půlmaratón zaplní ulice běžci, na Pernštýnském náměstí bude kulturní program

V sobotu 19. dubna bude naše krajské město v rámci tradičního Pardubického Vinařského Půlmaratónu opět po roce hostit naše nejlepší vytrvalce na Mistrovství České republiky mužů a žen. Pořadatelé této již tradiční akce sommelier, gastronomický odborník a celoživotní sportovec Oldřich Bujnoch společně se sportovním klubem KPA Pardubice očekávají, že se letošního ročníku v hlavním závodu zúčastní na 1.200 běžců a běžkyň, včetně kvalitních zahraničních účastníků a celkem se očekává v ulicích více než 3.500 sportujících. Svým rozsahem patří tato akce mezi největší podniky svého druhu v České republice. Závod je připravován již tradičně za aktivní podpory vedení města Pardubice a letošní ročník byl navíc zařazen i do Tváře kraje, tedy mezi nejvýznamnější akce regionu.

Sobota 19. dubna bude tak opět velkým sportovním a společnským svátkem pro celé město, neboť celodenní program bude plný nejen sportovního zápolení, ale i kultury a dalších doprovodných vystopení.

Do ulic města Pardubice se vydají nejen vytrvalci na 21,1 km dlouhou trať, ale letos je vypsán závod i pro běžce na 7 km a štafety družstev na 3 x 7 km. Ti méně zdatní a hlavně mládež se mohou zúčastnit Lidového běhu Vaňka Vaňhy, na trati 1.500 m. Všichni tito běžci dostanou za svoji sportovní účast ceny, včetně nádherných upomínkových medailí. Nejlepší školní kolektivy pak od vedení města Pardubice obdrží finanční odměnu na nákup sportovních potřeb.

Součástí sportovního dne bude i letos závod handbike, tedy tělesně postižených sportovců, a po loňské premiéře i závody koloběžek. Ty si pak budou moci pardubáci vyzkoušet, neboť v prosotoru cíle bude bezplatná půjčovna těchto rychlých strojů. Start všech vypsaných závodů je na ulici Jahnova, v prostoru Smetanova náměstí, cíl pak na náměstí Pernštýnském. Ulicemi města budou moci projíždět i zájemci na kolečkových bruslích, v nesoutěžním volném závodě.

Celá sportovní akce začíná v 9:30 hod. slavnostním zahájením a startem Lidového běhu a pokračuje až ke 12té hod., kdy se na trať v ulicích a centru města vydají běžci na hlavní závod mistrovského Pardubického Vinařského Půlmaratónu. Doběhem i posledních běžců však dění nekončí. Po vyhlášení vítězů závodů se na Pernštýnském náměstí "rozběhne" bohatý kulturní program, až do pozdních večerních hodin. Na své si tak přijdou nejen zájemci o sport, ale i ti, jež jsou založení spíše kulturně. Vystoupení hudebních skupin bude provázet účastníky akce po celý den, celodenními čestnými hosty závodu budou i bývalí vynikající sportovci, účastníci a medailisté olympijských her.

Pořádání této významné akce si pochopitelně vyžádá i určitá omezení v dopravě, o kterých budou obyvatelé i návštěvníci města včas informováni jednak dopravním podnikem, ale také na webových stránkách města a v Radničním zpravodaji.

Pořadatelé vás všechny, sportovce i ostatní občany, zvou - přijďte si zasportovat, fandit a nebo se i jen tak podívat na tuto zajímavou sportovně společenskou akci.

 

 

 

 

Dokumenty

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl