Pardubice opět slaví Evropský den kreativity

Pardubice opět slaví Evropský den kreativity

Pardubice se spolu s dalšími dvanácti evropskými městy letos podruhé zapojí do oslav Evropského dne kreativity, který připadá na 21. 3. 2014. Den je součástí mezinárodního programu CreArt, jehož cílem je podporovat tvůrčí potenciál obyvatel v menších městech, zdánlivě žijících mimo centra uměleckého a intelektuálního dění. Program se zaměřuje na profesionální i amatérské činnosti v umělecké a veřejně aktivistické oblasti a Pardubice patří mezi zakladatelská města CreaArtu.

Letošní Evropský den kreativity našel svoje zázemí opět v Galerii města Pardubic. Po tři dny tak bude galerijní program součástí programu k Evropskému dni kreativity a je na co se těšit. „Jak jsme vloni avizovali, pro letošní rok se nám podařilo zapojit do Dne kreativity také jinou instituci a tou je soukromá umělecká škola ArtSchool Pardubice, jejíž zakladatelkou je Barbora Myo. Ta také zorganizovala a vedla v únoru v rámci výstavy Moderní bydlení a zahrada 2014 výtvarný ateliér pro děti v ČEZ Aréně. Takové akce spojené s hlavičkou projektu CreArt jsou pro nás více než smysluplné a jsme za ně velmi rádi,“ komentuje Lucie Břízová z Magistrátu města Pardubic.

Hlavní program Evropského dne kreativity bude pro letošek tvořit v sobotu 22. 3. 2014 celodenní výtvarný workshop s výukou kresby figury pod vedení profesora ČVUT v Praze Mariána Karla v Galerii města Pardubic. Pracovat se bude s profesionálními malířskými stojany podle živého modelu. „Jsme plni očekávání, jaká bude na workshop pod vedením takové ikony výtvarné scény účast. Přihlásit se může kdokoliv, pouze je třeba hlásit se předem,“ říká Ivana Panochová, manažerka Galerie města Pardubic.

Evropský den kreativity tak na pár dní pronikne do uměleckého i běžného života našeho města Pardubice. Více informací naleznete na www.gmpardubice.cz

Co je CreArt
Pardubice jsou jedním ze zakladatelských měst mezinárodního programu CreArt, jehož hlavním cílem je podpora umělecké tvorby a kulturní výměny mezi evropskými městy. CreArt se zaměřuje na vzdělávací, inovační a experimentální programy podporující tvořivost. Prostřednictvím uměleckých stáží, workshopů, přednášek a výstav vytváříme systém mobility, vyměňování zkušeností a spolupráce obyvatel a umělců z kulturně odlišných tradic z celé Evropy.

Třináct měst CreArtu: Arad/Rumunsko, Aveiro/Portugalsko, Delft/Holandsko, Harghita/Rumunsko, Kaunas/Litva, Janov/Itálie, Kristiansand/Norsko, Lecce/Itálie, Linec/Rakousko, Pardubice/Česko, Valladolid/Španělsko, Vilnius/Litva, Záhřeb/ Chorvatsko

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy