Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

Rekonstrukce hlavních pardubických ulic, jako jsou třída Míru nebo 17. listopadu, neovlivní v letošním roce jenom dopravu v našem městě, ale také pořádání různých sportovních a kulturních akcí. Pořadatelé prosto musí měnit trasy nebo v krajním případě pro tento rok rušit své akce. „S pořadateli akcí jsme v úzkém kontaktu. Snažíme se najít vždy takové řešení, aby bylo možné tradiční akce uspořádat, ale zároveň tak, aby nepřinesly další komplikace v dopravě. V krajním řešení jsme některé museli pro tento rok zrušit. Odměnou pro všechny obětavé pořadatele bude už v příštím roce krásně opravená třída Míru,“ vysvětluje náměstek primátorky zodpovědný za sport a kulturu František Brendl.

Největší sportovní akcí, kterou rekonstrukce třídy Míru a ulic 17. listopadu a Jana Placha ovlivnila, je Pardubický vinařský půlmaraton. Oblíbený závod s více než tisícovkou běžců se v letošním roce poběží po nové trase. „Všichni nám při přípravách závodu vyšli vstříc. Jedinou malou komplikací bylo, že jsme museli znovu pozvat měřiče tratě, aby její délku certifikoval. Samotní běžci by změnu neměli příliš pocítit, protože na Sukově třídě je pěkný a kvalitní povrch, takže by časy měly být opět rychlé,“ říká hlavní organizátor půlmaratonu Oldřich Bujnoch. Přesto se velký propagátor běhání a vína těší na to, až se závod na zrekonstruovaný hlavní pardubický bulvár vrátí. „Třída míru je velmi romantickou částí půlmaratonu. Zcela určitě se tam budeme chtít vrátit. Když běžíte v závěru závodu a vidíte před sebou Zelenou bránu, tak je to velmi působivé. Rekonstrukce tak prospěje i samotnému půlmaratonu,“ dodává Bujnoch.

Naopak sportovní příznivci se v letošním roce musí obejít bez dvou tradičních akcí – cyklistického Křivkova memoriálu a několika in-line vyjížděk Pardubice na bruslích. „Zvažovali jsme do poslední chvíle, na které trase Křivkův memoriál pojedeme, ale nakonec jsme se rozhodli letošní ročník neuspořádat. Co se týká dalších ročníků, tak ještě nevíme, jestli se na opravené třídě Míru bude moc cyklistické kritérium konat. Pokud by to nešlo, budeme hledat možnosti v jiných částech města. Letos to ale kvůli různým omezením dopravy i v dalších částech města nebylo možno,“ vysvětluje ředitel Křivkova memoriálu Pavel Petr, jehož 39. ročník by se tedy měl jet až v příštím roce.

Samotné město Pardubice, jako organizátor oblíbených akcí Pardubice na bruslích, se z podobných důvodů rozhodlo v letošním roce zrušit všechny plánované vyjížďky. V příštím roce by se ale bruslaři mohli projet i po opravené třídě Míru.

Naopak žádné omezení nepotká 30. dubna běžce na trati Pardubické devítky. „Trasu závodu měnit nemusíme, protože se běží převážně v ulicích starého města a chceme ji zachovat i pro další ročníky. Osobně si myslím, že by nebylo rozumné deset dnů po půlmaratonu znovu zavírat město. Letos jsme museli pouze čekat, jestli se nezačnou opravovat Tyršovy sady. Protože se opravu nepodařilo spustit, nemusíme ani zasahovat do trasy devítky,“ říká jeden z organizátorů Pavel Strnad.

Ze spíše kulturních akcí dojde v letošním roce ke zrušení červnového průvodu městem, který Kulturní centrum Pardubice, ve spolupráci s městem, organizovalo v rámci Zrcadla umění. Po nové trase naopak projde městem 11. října tradiční průvod včelařů, stejně tak jako dvě kočárové jízdy – 5. září, která slouží jako propagační akce před výstavou Koně v akci, a 9. října, jenž je upoutávkou na Velkou pardubickou. Pravděpodobně po lehce upravené trase by se také měli vydat účastníci slavnostní historické jízdy, kteří převáží trofej pro vítěze plochodrážní Zlaté přilby od Hodinářství – Zlatnictví Lejhanec na třídě Míru na stadion ve Svítkově. Jízda by mohla proto výjimečně startovat od AFI Palace.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy