I letos proběhne v AFI Paláci Světový den porozumění autismu

Již tuto středu 2. dubna 2014 proběhnou v AFI Paláci doprovodné akce ke Světovému dni porozumění autismu. Od 9.30 do 17 hodin návštěvníci uvidí ukázky muzikoterapie a canisterapie nebo manžele Novotné, herce Východočeského divadla Pardubice, kteří budou číst příběhy a vzkazy s tématikou „Pečuj o autistu“.

Jde již o 2. ročník úspěšné akce, která pomáhá přiblížit veřejnosti často obtížně srozumitelný svět autistů. Během doprovodného programu se představí např. MIREA denní stacionář s představením Rytmické čarování a taneční vystoupení nabídne Denní stacionář Človíček. Vystoupení si připravily i děti ze speciálních základních škol v Chrudimi a Lanškrounu. Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ předvede, jak funguje muzikoterapie a v rámci této ukázky vystoupí i Dětské rehabilitační centrum Lentilka.

Rodinné integrační centrum předvede ukázku oblíbené terapie se psy, tzv. canisterapie.  Akce vyvrcholí vystoupením Leony Šenkové, finalistky pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar.  Od 17 hodin pak proběhne v AFI Paláci vernisáž k jedinečné výstavě o autismu „Mám svůj svět, ale mám vás rád“, která potrvá až do 14. dubna.

Součástí akce v AFI Paláci budou také praktické rady a inspirace, jak co nejlépe porozumět autistům. Lidé se mohou seznámit s výukovými materiály a pomůckami, prožitkovou komunikací prostřednictvím obrázků a piktogramů a v neposlední řadě s činností organizací, které se věnují lidem s autismem.

„Velmi oceňujeme myšlenku zapojení našich občanů s autismem do běžného života a přiblížení jejich světa celé pardubické komunitě. Podobné akce již tradičně podporujeme a těší nás, že jim můžeme poskytnout zázemí právě u nás v AFI Paláci. Věříme, že tato akce přispěje k osvětě autismu u široké veřejnosti, kterou si rozhodně zaslouží,“ říká Ilan Kalimi, ředitel AFI Paláce.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl