Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Rodinu a práci lze sladit. Toto motto si zajisté zapamatují všichni účastníci konference Rodina a práce. V rámci svého 10. výročí se jejího pořádání zhostila Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem a Krajskou hospodářskou komorou.

 

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

 

Význam celé konference vyzdvihl hned v úvodu Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor. „Dnešním setkáním chceme založit novou tradici a každoročně pořádat velkou veřejnou akci, která se bude vztahovat k rodině. Pro letošní rok jsme připravili konferenci na téma Rodina a práce. Domnívám se, že otázka slaďování rodinného a pracovního života je skutečně aktuální a zároveň se týká nás všech. Zapřemýšlejme proto společně nad tímto tématem a inspirujme se jím v našem osobním i profesním životě,“ přivítal všechny přítomné Šotola.

 

Jednotlivé diskusní příspěvky přinesly jak odborný vhled do problematiky, tak i osvěžující nápady a řešení. Mezi takové patří dětský firemní koutek, který pro své zaměstnance zřídila společnost eBrána. Řešení pro sladění rodinného a pracovního života přináší také Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek, které v této věci sbližuje pohledy zaměstnavatelů a rodičů. O vlivu nezaměstnanosti a nadměrného pracovního zatížení na rodinný systém pohovořil Roman Miletín, ředitel Poradny pro rodinu Pardubického kraje. Účastníky zaujal i odborný výklad Rut Kolínské ze Sítě mateřských center na téma rovných příležitostí matek a otců. Vlnu pozitivních emocí vzbudil příspěvek o důležitosti pěstounství v dnešní společnosti. Právě příběhy dětí z pěstounských rodin poukázaly na nezastupitelnou roli rodiny v našich životech.

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy