Začne další etapa opravy výpadovky na Chrudim

Necelé dva týdny zbývají do začátku druhé etapy opravy ulic Jana Palacha a 17. listopadu. Uzavřen bude úsek mezi železničním podjezdem a křižovatkou s ulicí Teplého. Hotovo by mělo být do konce srpna.

Od 2. června až do 31. srpna bude v tomto úseku výrazně omezen provoz. „Od začátku rekonstrukce do 10. srpna bude umožněn průjezd vozidel směrem do města. Provoz městské hromadné dopravy, meziměstské autobusové dopravy a vozidel integrovaného záchranného systému bude v celém úseku probíhat bez větších omezení,“ uvedl vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa.

V druhé polovině srpna bude stavební firma rekonstruovat také křižovatky. „Po 10. srpnu bude průjezd automobilů zcela zakázán, řidiči budou muset využít objízdné trasy,“ doplnil Bakajsa. „V termínu 15. – 17. srpna projde rekonstrukcí křižovatka Jana Palacha, Teplého a Pichlova, o týden později, tedy od 22. do 24. srpna pak křižovatka 17. listopad, třída Míru a Palackého,“ dodal.

Rekonstrukce ulic Jana Palach a 17. listopadu, kterou z pozice vlastníka komunikace zajišťuje Pardubický kraj, začala 1. dubna. Je rozdělená do třech etap, poslední má skončit 2. listopadu. Pro zásobování provozoven v době uzavírky budou stavbou operativně vyznačována parkovací místa mobilní značkou a zásobování bude umožněné každý den v čase od 18 do 7 hodin.

Po celou dobu uzavírky stavby bude zároveň možný přístup k přilehlým nemovitostem dotčených uzavírkou. Také svoz komunálního odpadu pro občany a provozovny bude prováděn podle místních zvyklostí. Samotný svoz odpadu zabezpečí stavba v součinnosti se Službami města Pardubic.

 

Rozsah: bude uzavřen úsek silnice od křižovatky se silnicí č. II/322 ul. Teplého/ul. Pichlova po železniční podjezd v ul. 17. listopadu. Při uzavírce tohoto úseku v termínu od 2. 6. do 10. 8. bude směrem do centra zachován jednosměrný provoz vozidel. Provoz MHD, IZS bude zachován obousměrně. V termínu od 11. 8. do 31. 8. bude tento úsek uzavřen s úplným vyloučením provozu mimo MHD a IZS v obou směrech. Během rekonstrukce budou zaslepeny ulice Milheimova a Na Spravedlnosti u křižovatky s ulicí Jana Palacha. Obě ulice budou zároveň zobousměrněny.

Objízdná trasa: Z centra povede obousměrná objízdná trasa Sukova třída - nám. Republiky – ul. Jahnova - ul. Karla IV. – ul. Anenská -  ul. S. K. Neumanna - ul. Pod Břízkami, případně Palackého třída na silnici č. I/37, Trojice (křižovatka Paramo).

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 21:07
dnes

Zataženo
11°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl