Den Pardubické krajské nemocnice

5. Den nemocnice nabídne i filmové promítání

Již tradiční akce se tentokrát uskuteční ve čtvrtek 12. června 2014 od 13.00

V novém termínu a poprvé s večerní filmovou tečkou. Tak bude vypadat pátý ročník Dne nemocnice, který se bude konat v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Záštitu nad akcí převzal Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví.
„Chceme při této akci v co největší míře představit Pardubickou krajskou nemocnici a její aktivity. Pro širokou veřejnost chystáme prohlídky oddělení, řadu preventivních vyšetření a poraden a ve spolupráci s mnoha partnery i pestrý doprovodný program. Doufáme, že bude opět zajímavý pro návštěvníky všech generací,“ řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Den nemocnice se koná již popáté. K tomuto malému jubileu jsme se rozhodli naši tradiční akci zpestřit a zařadili jsme do programu i večerní filmovou projekci. Z tohoto důvodu jsme termín přesunuli na červen, kdy je větší pravděpodobnost, abychom měli příznivé počasí.“
V průběhu Dne nemocnice budou pro návštěvníky přichystány prohlídky některých oddělení s odborným komentářem. Vůbec poprvé si bude možné si prohlédnout anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) a bude také možné navštívit porodní sály. „Vzhledem k tomu, že se akce koná za běžného provozu nemocnice, není možné pro veřejnost otevřít všechna oddělení. Ale věříme, že výběr bude atraktivní pro návštěvníky,“ poznamenal ředitel Gottvald.
Pardubická krajská nemocnice, a.s. v průběhu nadcházející akce nabídne veřejnosti rovněž celou řadu preventivních vyšetření a specializovaných poraden. Jejich spektrum bude oproti minulému ročníku ještě širší. Probíhat bude rovněž nácvik dovednosti v resuscitaci pro laiky, což by mělo být zajímavé nejen pro dospělé, ale třeba i pro školní třídy. A lidé budou moci využít i slevové akce ve veřejné lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb.
Na Porodnicko-gynekologické klinice bude pokračovat osvětová výstava "Co gynekolog vidí a Vy ne!" zaměřená na problematiku rakoviny děložního čípku a prevenci. Zároveň s ní se uskuteční přednáška MUDr. Jitky Sobotkové na téma „Rakovina, předrakovinné stavy, prevence v gynekologii“.
Velkým lákadlem při předchozích ročnících Dne nemocnice byla prohlídka technické památky v areálu nemocnice. Unikátní Vodárenská věž se otevře i letos. Opět bude možné navštívit interiér a pokochat se pohledem na Pardubice z ochozu na střeše.
Letošní Den nemocnice nabídne i bohatý doprovodný program. Svou techniku a činnost budou prezentovat složky Integrovaného záchranného systému a Městská policie Pardubice, která představí i svůj jízdní oddíl. K Vodárenské věži se sjedou historické vozy a motocykly členů Veteran klubu Pardubice. Na autogramiádu přijdou pardubičtí hokejisté a basketbalisté. Připraven bude i dětský koutek s různými soutěžemi a atraktivním hostem, jímž bude kreslíř Jan Lušovský. Své prezentace nabídnou také lázeňská a rehabilitační zařízení z Pardubického kraje.
Program Dne nemocnice bude ve čtvrtek 12. června začínat ve 13.00 hodin. Potrvá do 16.00 hodin, preventivní vyšetření a specializované poradny budou až do 17.00 hodin.
Tentokrát to však nebude tečka za pátým ročníkem Dne nemocnice. Udělá ji až večerní filmové představení pod širým nebem přímo v areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., které bude pro veřejnost zdarma. Začínat bude v 21.00 hodin. Promítat se bude americký film Klub poslední naděje.
„Vloni u příležitosti 60. výročí vzniku jsme si vyzkoušeli, že letní kino můžeme udělat i přímo v nemocnici. Projekce filmu Přelet nad kukaččím hnízdem se setkala s úspěchem a byla hojně navštívená, proto jsme se rozhodli promítání zařadit do programu letošního Dne nemocnice,“uvedl ředitel Gottvald.
Klub poslední naděje byl vloni oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. V hlavní roli exceluje Matthew McConaughey. Snímek byl inspirován skutečnými událostmi z poloviny 80. let minulého století a pojednává o muži, jenž se dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Lékaři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevěděli rady. On se však nevzdává a pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít.
„Téma tohoto filmu je vysoce aktuální. Trend výskytu infekce HIV v Česku je dlouhodobě výrazně narůstající. To byl další důvod výběru tohoto snímku pro tuto mimořádnou projekci,“ upozornil ředitel Gottvald.
Promítání filmu s tématikou onemocnění AIDS spojí Pardubická krajská nemocnice, a.s. s další akcí. Veřejnosti u příležitosti této projekce nabídne testy na infekci imunitního systému virem HIV na transfuzním oddělení za speciální cenu 150,- Kč..
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne nemocnice bude v průběhu středy 11. června a po celý čtvrtek 12. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části. „Proto prosíme návštěvníky a pacienty o shovívavost a využití parkovacích ploch v okrajových částech areálu nebo mimo areál, případně zvolení jiného způsobu dopravy,“ řekl ředitel Gottvald.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy