Nový časopis města: To jsou Pardubice

Nový časopis města: To jsou Pardubice

Pardubická radnice v květnu vydala zbrusu nový časopis přibližující krásy, zajímavosti a osobnosti našeho města.

„Chtěli jsme představit (nejen) občanům Pardubic naše město z jiného pohledu, rozhodli jsme se proto vydat časopis, který bude zajímavě napsaný a doplněný skvělými fotografiemi a grafikou. A nazvali jsme ho jednoduše, ale myslím, že výstižně - To jsou Pardubice,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl.

Dvakrát ročně přineseme rozhovory s lidmi známými i zatím méně známými, ukážeme zblízka pardubické architektonické skvosty. Chybět nebudou pozvánky na zajímavé kulturní či sportovní akce, nebo třeba do podniků, které stojí za to navštívit s přáteli. Chceme vám zkrátka ukázat Pardubice z netradičních pohledů a povědět vám o nich něco, co jste dosud netušili.

V prvním čísle si můžete například přečíst, jak vidí Velkou pardubickou fotograf Roman Vondrouš, který získal ocenění World Press Photo za sérií snímků ze zdejších dostihů. V úvodním rozhovoru představíme chemika Milana Semana, zaměstnance Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu, která vloni získala Nobelovu cenu míru.

Časopis, který našel inspiraci v ostravském Metropolitanu, je vydáván v česko-anglické verzi. Oslovit by měl všechny, kteří se zajímají o život v Pardubicích, nebo by se o něj zajímat mohli. K dostání proto bude zdarma v kulturních a sportovních stáncích města, tedy například na vybraných představeních v divadle, na  koncertech ve filharmonii, na dostizích, ale také na letišti nebo ve vlacích Pendolino na trase Mariánské lázně - Ostrava.

„Mimopardubické, kteří naše město dosud z blízka nepoznali, chceme přesvědčit o tom, že Pardubice nejsou jen železniční zastávkou mezi Prahou a Ostravou, kde se vyrábí perník, ale že je třeba tu vystoupit a poznat je! Že jsou příjemným městem, vhodným třeba i k podnikání,“ dodala primátorka Štěpánka Fraňková.

Věříme, že pro vás bude nový časopis příjemným čtením i inspirací!

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl