Hravé odpoledne na farmě navštívil rekordní počet lidí

Zábavný program připravený Koalicí nevládek Pardubicka a sdružením Apolenka - hiporehabilitace letos oslovil rekordní počet lidí. Na čtvrtý ročník oblíbené akce zavítalo okolo 1 000 návštěvníků. O jejich zábavu se na svých stanovištích staraly neziskové organizace z celého Pardubického kraje.

Setkání v příjemném prostředí příměstské farmy Apolenka ve Spojile se neslo v duchu „návratu k přírodě“. Potěšilo zejména ty nejmenší, kteří mohli zblízka poznat hospodářská zvířata a život na statku. Neziskovky dětem dopřály i další netradiční zážitky například při dojení umělé krávy, výrobě týpí či recyklovaného papíru nebo malování horkým voskem.

Jedním z hlavních taháků odpoledne bylo i křtění tří nově narozených mláďat farmy. Kmotry nových přírůstků se tento rok stali Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR, Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a Jan Křivka, starosta obce Spojil, kteří převzali záštitu i nad celým odpolednem. A koho jsme vlastně na světě přivítali? To zodpověděla Jolana Štěpánková, ředitelka sdružení Apolenka – hiporehabilitace a předsedkyně Koalice nevládek Pardubicka: „Všem přítomným se s elánem mláďatům vlastním představil oslík Tonda, oslice Jahoda a lama Seňor. Obzvláště malou Jahodu si děti díky jménu ihned oblíbily.“

Dalším zajímavým zpestřením dne bylo i muzikoterapeutické vystoupení hudebního souboru žáků školy SVÍTÁNÍ. Během představení k sobě přizvali i „nového spoluhráče“ – radního Pardubického kraje Pavla Šotolu. „Musím říci, že hrát před zaplněným areálem Apolenky bylo zajímavou zkušeností. Určitě nejsem sám, kdo si vyzkoušel a užil spoustu poutavých aktivit, které připravily například i Rodinné pasy. Neziskovky dokázaly zpříjemnit den mnoha rodinám, za to jim patří velké poděkování,“ podělil se v průběhu akce o dojmy Pavel Šotola.

Zajímavostí také je, že nejvyššího počtu návštěvníků události se podařilo dosáhnout v roce, kdy Koalice nevládek Pardubicka slaví své 10. výročí vzniku.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy