Pardubice budují nový navigační systém pro své návštěvníky

V centru města se v těchto dnech objevují sloupky se směrovými ukazateli, které návštěvníky města dovedou do historického centra, na zámek, ale třeba i k automatickým mlýnům, na závodiště či k aquacentru. Směrové růžice nahrazují již zastaralý městský navigační systém, v němž chyběla řada pro turisty zajímavých míst.

„Pokud se nový systém osvědčí, chtěli bychom jej dále postupně rozšiřovat k dalším atraktivním místům. Celkové náklady na pořízení nového turistického značení byly 340 tisíc. Z velké části to město hradilo z vlastních prostředků, 150 tisíci korunami přispěl kraj prostřednictvím programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za cestovní ruch Jakub Rychtecký.

V první fázi projektu byla vybudována navigace v centru města, která návštěvníky vede od nádraží a parkovišť u Ideonu a ČEZ arény například na Pernštýnské náměstí, k divadlu, na plochodrážní stadion a na další turisticky významné lokality. „Cílem tohoto projektu je navigovat turisty a návštěvníky města do historického centra a k nejdůležitějším návštěvnickým cílům. Řada lidí, kteří do Pardubic přijedou, například neví, že za Zelenou bránou ještě něco je. Pak jsou překvapeni, jak krásné historické centrum máme,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Magistrát na počátku tohoto projektu zmapoval dosavadní orientační systém pro pěší v celém městě a vytipoval nová či důležitá místa, kam by měly šipky návštěvníky zavést. Centrum Pardubic je v současné době osazeno 11 sloupy se směrovými růžicemi. Turisté na nich najdou i informace o WC či zdravotnickém zařízení v blízkosti. V příštích letech by měly takovéto ukazatele přibývat i směrem k okrajům města.

Akce

<<
září 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
15
16171819202122
23242526272829
30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
15.9. 11:00
dnes

Skorojasno
18°C
16.9.
zítra

22°C / 14°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy