Úpravy křižovatky u Parama (plán případné evakuace)

V lednu se začne opravovat nadjezd u Parama, radnice je připravena v případě nálezu válečné letecké bomby ochránit obyvatele jejich včasnou evakuací.

Koncem měsíce ledna by podle plánu měla začít oprava křižovatky u Parama. Podle informací pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic by z tohoto, ve špičce těžko průjezdného uzlu, měly zmizet semafory. Ty má nahradit kruhová křižovatka o průměru 40 metrů. Místní komunikace I/37 by se zase měla dočkat rozšíření na čtyři pruhy, a to v délce takřka jeden kilometr. Rekonstrukce pamatuje i na pěší a cyklisty. Šestý městský obvod a všichni, kdo přes křižovatku projíždějí ve směru na Přelouč, by se tak do podzimu roku 2017 mohli u Parama dočkat vytoužené plynulé dopravy.

S rekonstrukcí se ale znovu po dvou letech připravuje pardubický magistrát na mimořádnou situaci, která by mohla nastat v souvislosti s nálezem nevybuchlých leteckých bomb. Právě tato lokalita je totiž označená jako místo s jejich možným výskytem. „Na celém území Pardubic může být z období náletů na Pardubice během druhé světové války v zemi podle odhadu pyrotechniků až 130 nevybuchlých leteckých bomb, podstatná část pak právě v okolí vlakového nádraží a Parama, které byly cílem náletů,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát, který zároveň řídí orgány krizového řízení města.

„V případě nálezu některé z bomb by čekala obyvatele v okruhu až 1100 metrů evakuace, podobně jako obyvatele žijící podél trasy, po níž by policejní pyrotechnici nevybuchlou bombu převáželi k případné likvidaci, pokud se jí nepodaří deaktivovat na místě nálezu“ upřesnil rozsah případné evakuace vedoucí oddělení krizového řízení kanceláře primátora Jiří Kyncl. „Všem občanům proto včas přinášíme podrobné informace, a to hned na několika stranách lednového Radničního zpravodaje. Do středové části měsíčníku jsme umístili evakuační mapu s podrobným textem, aby se vnitřek novin dal vyjmout a uschovat pro případ potřeby,“ dodal Jiří Kyncl.

„Občanům jsou informace o případné evakuaci k dispozici také na internetových stránkách města. Zároveň ubezpečujeme všechny obyvatele Pardubic, že od prvního dne rekonstrukce až po její dokončení budeme v plné pohotovosti,“ shrnul primátor Martin Charvát.

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy