Radnice koordinuje termíny rekonstrukce Pražské ulice

Radnice koordinuje termíny rekonstrukce Pražské ulice

 

Pardubická radnice je hlavním koordinátorem letos plánované rozsáhlé rekonstrukce hlavního silničního tahu v šestém městském obvodu. Ve spolupráci s pardubickým Ředitelstvím silnic a dálnic a VAKem a po dohodě s vedením „šestky“ termínově řídí rozsáhlou opravu Pražské ulice, která vede od letiště přes Popkovice směrem na Přelouč. Silnici letos čeká kompletní rekonstrukce v délce jednoho kilometru.

 

„Tah z Pardubic přes Svítkov je bolavé téma pardubické dopravy, rozhodli jsme se proto aktivně začít řídit plánování oprav v tomto úseku tak, aby řidiči projeli s co možná nejmenším zdržením. Rekonstrukce musí být hotová ještě letos - v příštím roce totiž čekají lokalitu U Trojice, tedy nadjezd a křižovatku u Parama, rozsáhlé stavební práce. Nemůžeme dopustit zneprůjezdnit jeden tah hned na dvou místech,“ uvedla náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

 

Svítkov a Popkovice se tedy dočkají nové silnice, kanalizace i nových chodníků. „ Na rekonstrukci jsme připraveni už od loňského roku, vzhledem k závažnosti stavu kanalizace a nutnosti oprav této komunikace jsme chtěli silnici opravit najednou, rozhodli jsme se proto počkat na VAK a společně naplánovat kompletní rekonstrukci. O chodníky se v návaznosti na nás postará město, respektive obvod, takže časově se budeme vzájemně doplňovat,“ uvedl vedoucí provozního úseku pardubické správy ŘSD Jiří Hostaša.

 

Jak bude rekonstrukce vypadat? Vyfrézují se živičné vrstvy vozovky a zhodnotí stav podloží, VAK položí novou kanalizaci, vozovka dostane nový povrch a Svítkov a Popkovice se dočkají nových chodníků a obrubníků. To vše vždy nejprve v jedné a potom ve druhé polovině vozovky. Zásah čeká část Pražské ulice od benzinové pumpy ve Svítkově po výjezd z Popkovic. „Nejpozději bychom měli začít v červenci, hotovi však rozhodně chceme být do začátku listopadu,“ upřesnil Jiří Hostaša z ŘSD.

 

Městský obvod aktuálně projednává s občany přípravu domovních přípojek a připravuje Projektovou dokumentaci. Ihned po vysoutěžení dodavatele stavby kanalizace se s prací na ulici Pražská může začít.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy