Výstava - Tibet na fotografiích Zuzany Ondomišiové

Výstavní prostor Mázhaus připravuje na březen výstavu fotografií Zuzany Ondomišiové - Tibet. Autorka dala výstavě podtitul Tradice a současnost na střeše světa. 

„Výstava fotografií představí obyvatele Tibetu v jejich současném světě, který je ovšem hluboce zakořeněn v minulosti. Původní tibetské náboženství bön i pozdější buddhismus otiskly své učení do každodenního jednání a konání lidí žijících v náročných podmínkách střechy světa a provázelo je historickými a politickými peripetiemi, jimiž procházela jejich země. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy do Lhasy i na tibetský venkov, k nomádům i do klášterů, ukážou různé aspekty života,“ představuje svou výstavu Zuzana Ondomišiová.

Výstava bude slavnostně zahájena 3. března v 17 hodin a potrvá do 30. března.

Fotografie dolpní také přednáška věnovaná Tibetu, která se bude konat 17. 3. 2015 v 17:00 v Mázhausu.

PhDr. Zuzana Ondomišiová je předsedkyní spolku Potala. Vystudovala obor etnografie
a folkloristika na FF UK, již od dob studií se zaměřila na indickou a tibetskou kulturu. Tibet poprvé navštívila v roce 1988 a od té doby se tam vrací.  Spolupracovala na vzniku řady dokumentárních filmů, např. V kruhu znovuzrození, Dotek z druhého břehu (režie Viliam Poltikovič), spolu s fotografem Zdeňkem Thomou vydala publikaci Tibet - země pod ochranou bohů a přispěla do některých dalších knih. Věnuje se i překládání a odborným korekturám textů zaměřených na tibetskou kulturu. V současnosti externě vyučuje na filozofické fakultě Ostravské univerzity.  

Potala je nestátní nezisková organizace, která se u nás již 15 let věnuje zpřístupňování historie, kultury, náboženství, tradic a způsobu života obyvatel Tibetu a přilehlých oblastí himálajského regionu. Prostřednictvím přednášek, besed, výstav, workshopů, koncertů a vystoupení umělců dává nahlédnout nejen do tradic minulosti, ale přibližuje i současnou situaci obyvatel Himálaje. Potala vydává nepravidelný časopis Tibetské listy a každoročně pořádá FLIM - festival tibetských filmů a filmů o Tibetu - letošní již 8. ročník proběhne v pražském kině Aero od 13. do 15. dubna. Více informací mohou zájemci najít na www.potala.cz.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 21:00
dnes

Skorojasno
14°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl