Park na Špici - cíl sportovců i gurmánů

I obyvatelé pardubických paneláků si letos v létě budou moci dopřát „grilovačku“ v přírodě, aniž by vyjeli z města. Tuto možnost jim nabídne park Na Špici, který po loňské rekonstrukci zahájí v dubnu plný provoz. Od 08:00 do 22:00 tu bude otevřen pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem.

„V Pardubicích žije více než 70 procent obyvatel v bytech a především oni ocení tu možnost strávit odpoledne v přírodě a přitom vlastně v centru města,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát. Těším se, že park stane místem pro sport i odpočinek, místem pro setkávání se se rodinou a přáteli třeba právě při grilování,“ doplnil primátor Charvát.

 Park, který je přístupný veřejnosti po celý rok zahájí 1.dubna plný provoz. Na pořádek tu bude dohlížet správce parku, u něhož si bude možno předem zarezervovat čas pro grilování, ale také třeba sportovní hřiště. „Rezervace samozřejmě není podmínkou, park i jeho zařízení bude běžně k dispozici příchozím. Našim cílem je, aby park skutečně žil, aby se zde pardubičtí občané co nejčastěji potkávali. Chceme zde proto pořádat pravidelné akce, jako jarní slavnostním otvíráním parku a podzimním zavíráním, ale i řadu dalších, na nichž by se prezentovaly různé pardubické amatérské aktivity, ale třeba i školy,“ řekl Jaroslav Menšík, starosta městského obvodu I, který má park ve své správě. „Plánujeme tu pořádání různých sportovních akcí, chceme v parku například uspořádat akci Zoo v parku, Halloween v parku, přesuneme sem zřejmě akci Hurá na prázdniny. Jsme na samém počátku, ale o všech akcích se veřejnost včas dozví i prostřednictvím webu parknaspici.eu, který 1. dubna spustíme,“ dodala tajemnice městského obvodu Gabriela Křížková.

Park na soutoku Labe a Chrudimky, při jehož regeneraci bylo důsledně dbáno na zachování jeho přírodního charakteru, by tak měl být ideálním místem pro odpočinek celých rodin, pro lidi všech generací. Láká stejně k procházkám či posezení v zeleni, jako ke sportu a zábavě, když malí i velcí ocení zrekonstruované sportoviště a velké dětské hřiště. Nový pavilon postavený na rozhraní sportovišť, dětského hřiště a klidové zóny poskytne zázemí všem uživatelům parku. Řeší bolavé místo většiny parků - sociální zařízení, ale je zde také půjčovna sportovního náčiní či klubovna s kuchyňkou, kde si například maminky budou moci ohřát jídlo pro své malé děti.

„Mám z parku velkou radost, i z toho, že už dnes sem chodí hodně lidí. Věřím, že jich bude přibývat. Na Špici je určitě nejhezčí park v Pardubicích a já bych si moc přál, aby krásný dlouho zůstal. Aby jej návštěvníci neničili, aby po sobě uklízeli, zkrátka aby se k němu chovali stejně ohleduplně, jako ke svému majetku,“ řekl starosta Menšík.

Park Na Špici prošel v loňském roce rekonstrukcí, která přišla na 35,6 milionu korun. Částečně byla financována z prostředků Evropské unie. Zároveň s rekonstrukcí parku byla vybudována lávka přes Chrudimku, a následně také cesta podél Chrudimky, díky níž je park prakticky propojen s Tyršovými sady a pardubickým zámkem. V Pardubicích tak vznikla další příjemná trasa pro rodinné výlety.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy