Pardubický vinařský půlmaraton

Jubilejní Pardubický vinařský půlmaraton

      Přestože má Pardubický půlmaraton mnohem delší historii, je jeho letošní ročník, který se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015, tak trochu jubilejní. Po desáté za sebou se poběží již jen centrem Pardubic, jako okruhový městský závod. Shodou okolností bude i trochu jiný, než roky předchozí, kdy největší změnou bude to, že se nově poběží na 2 kola a pořadatelé závodu vinař Oldřich Bujnoch a Sportovní klub KPA Pardubice jsou rádi, že se po roční přestávce zase vrátí běžci na Třídu Míru. Tradiční zůstavá start  půlmaratonu a všech dalších doprovodných závodů na Smetanově náměstí a cíl na Pernštýnském náměstí.

       Celý sportovní den započne v 9:20 hodin u Východočeského divadla, kde proběhne slavnostní zahájení. Poté dle časového rozpisu budou odstartovány jednotlivé závody. Jako první se uskuteční Lidový běh Vaňka Vaňhy s VZP, kterého se zúčastní především početné běžecké kolektivy základních škol, jak dětí, tak rodičů a samozřejmě je určen i pro ostatní příchozí sportovní veřejnost. Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

      Pardubický vinařský půlmaraton, který je opět i Mistrovstvím České republiky mužů a žen v půlmaratonu bude odstartován ve 13:00 hodin. Z důvodu stále stoupajícího počtu běžců museli oproti rokům předchozím pořadatelé změnit trať a to, jak již bylo uvedeno, poběží se na dvě kola. Trať závodu povede od startu  na Smetanově náměstí ulicí Jahnovou a Sakařovou, ulicí Bezdíčkovou a Husovou. Pokračovat bude ulicí Mezi mosty, ulicí Labskou až k Tipsport aréně, přes Wonkův most ulicí Hradeckou. Následovat bude potom nová trasa závodu přes Cihelnu a to ulicí Studentskou a Kunětickou, kde po doběhu opět na ulici  Hradeckou bude otočka a běžci poběží v protisměru až na Masarykovo náměstí, zde odbočí na Třídu míru a odtud poběží do druhého kola a  po druhém kole do cíle na Pernštýnské náměstí.

Odkaz na mapu závodu http://www.mapy.cz/s/gHOT

     Na Pernštýnském náměstí bude po dokončení všech závodů prováděno nejen vyhlášování vítězů, ale bude zde celý den i bohatý dopovodný kulturní program a možnost občerstvení pro závodníky a diváky. Akce se zúčastní, jako závodníci i jako hosté řada známých českých sportovců a umělců.

     Celá sportovní akce samozřejmě omezí v uvedený den silniční provoz v centru Pardubic a v okolí jmenovaných ulic na trase závodu i provoz Městské hromadné dopravy. Občané budou včas informováni o konkrétních uzávěrkách ulic a vše bude řádně značeno dopravními značkami. Bezpečnost na trase bude zajišťovat Dopravní policie, Městská policie a pořadatelé. Omezení budou platná v den závodu od 7:00 hodin do 16:00 hodin.

     Přestože pořadatelé předpokládají, že všech vypsaných  závodů se zúčastní okolo 2.000 závodníků a Lidového běhu okolo 1.500 běžců, zvou i ostatní občany Pardubic k aktivní účasti a to, jak při sportování nebo jako diváky. Sobota 18. dubna 2015 je tu i pro Vás.

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
25.3.
zítra

Polojasno
9°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy