Odbojářem v paravýsadku Silver A!

Operace SILVER A byl krycí název zvláštní výsadkové operace připravené druhým zpravodajským oddělením Ministerstva národní obrany exilové československé vlády v Londýně za druhé světové války. Pro návštěvníky města, ale i místní obyvatele je připravena nová hra pro chytré mobilní telefony, která poučnou a zároveň dobrodružnou formou s touto událostí seznamuje.

V Pardubicích budou mít hráči jedinečnou možnost připojit se k výsadkářům ze SILVER A a pomoci parašutistům se splněním uloženého úkolu, kterým je zajistit rádiové spojení s Londýnem. Na vlastní kůži zažijí, jaké to je být odbojářem. Sami se promění v „parašutisty“ a plní úkoly zadané velitelem Bartošem, luští tehdejší šifry, zjišťují potřebné informace.   Během operace poznají, jaké to je,  když na ně na každém rohu číhá nebezpečné gestapo, které samozřejmě jakékoliv operace škodící Třetí říši neschvaluje a tvrdě trestá.

Celou hrou provází Alfréd Bartoš, československý voják, příslušník československého protinacistického odboje za druhé světové války a velitel diverzní skupiny Silver A, která mimo jiné spolupracovala i se skupinou Anthropoid při atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha.

Bartoš

Realizace hry byla financována Magistrátem města Pardubice. Mobilní aplikace GEOFUN je ke stažení pro systémy Android a iOS zdarma. Po stažení aplikace a vybrané hry musí hráč pouze se svým chytrým telefonem dorazit na příslušné místo a hra může začít.

 

O GEOFUNu

GEOFUN je nová unikátní mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která provede turisty zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech v regionu, městě. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly. Na základě úspěšnosti plnění úkolů hráči dostávají body, tzv. geonky, které si ukládají na svá geokonta a podle jeho stavu pak získávají různé geohodnosti (od geovojína až geomaršála). GEOFUN je možné hrát téměř po celé České republice.

Aplikace s názvem GEOFUN je zdarma ke stažení na Google Play a v AppStoru. Další užitečné informace jsou na webu www.geofun.cz


 

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 21:00
dnes

Skorojasno
14°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl