Pernštýnská noc 2015

Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská noc

Vystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci. Letos budou mít návštěvníci možnost ochutnat také výroční pivo Porter, Pardubický pivovar, a. s. totiž slaví 125. výročí vaření tohoto piva v Pardubicích.

Začátek června v Pardubicích bude tradičně patřit folklóru. V pátek 5. června bude žít celé město Pernštýnskou nocí, která každoročně zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. A na co budou prodejci lákat? Na řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá ze sušených květin, výrobky z kůže, skla i kovu. A kdo dostane chuť či žízeň na něco dobrého, může vybírat z nabídky staročeského občerstvení, vč. dobrého piva, vína, perníků, trdelníků, voňavé medoviny i grilovaných specialit.

„V letošním roce oslaví Pardubický pivovar, a. s. 125. výročí vaření piva Porter v Pardubicích. K tomuto výročí pro návštěvníky Pernštýnské noci pivovar připravil staročeskou krčmu, kde budete moci uhasit žízeň právě tímto skvělým mokem. V rámci programu společně narazíme i sud piva Porter z výroční várky, která se vařila 12. 2. 2015,“ vysvětluje produkční festivalu Bc. Lenka Královcová.

Na třech pódiích (u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku) vystoupí tuzemské i zahraniční folklorní soubory v půlhodinových blocích. V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku, a na Příhrádku budou znít folkové kapely. Před půlnocí se rozezpívá Zelená brána a o půlnoci se zpívání přesune do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno
a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci 5. června od 19.30 v historickém centru Pardubic.

„V sobotu 6. 6. se festivalový program přesune do Hradce Králové. S folklorním festivalem se rozloučíme v neděli 7. června ve 14 hodin na nádvoří zámku v Pardubicích tradičním pořadem Rozmlouvání na zámku,“ dodává Královcová.

Akce

<<
únor 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122232425
262728
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.2. 00:00
dnes

Skorojasno
-3°C
20.2.
zítra

Oblačno
3°C / -1°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy