Barocco sempre giovane

Podzimní koncertní sezóna Barocco sempre giovane 2015

Kromě účinkování na koncertech a významných hudebních festivalech u nás i v zahraničí pořádá soubor pravidelné abonentní koncerty v Rytířském sálu zámku a v Domě hudby v Pardubicích, od roku 2012 je také pořadatelem mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro.

Stejně jako v minulých letech, přizvali si mladí hudebníci i letos do své jubilejní abonentní sezóny ke spoluúčinkování špičkové mistry svých oborů:

 

1. abonentní koncert ve čtvrtek 17. září 2015 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Orchestr plaisirs de musique
TŘI ŽENY - TŘI OSUDY: Andrea Široká - Armida, Laila Catheleen Neuman (NL) - Agrippina, Stanislava Jirků - Lucrezia

Na programu: TŘI ŽENY - TŘI OSUDY
Scénické ztvárnění kantát Georga Friedricha Händela

Podzimní řadu abonentních koncertů Barocco sempre giovane zahájí ve čtvrtek 17. 9. 2015 v 19.00 hodin v Rytířském sálu zámku v Pardubicích hostující soubor s mezinárodním obsazením - Plaisirs de Musique. Ve scénické podobě provede tři díla Georga Friedrich Händela - kantáty pro sólistky s doprovodem dobových nástrojů, jejichž hrdinky se ocitly ve zlomové životní situaci. Jedná se o nadčasová a velmi aktuální témata, která oslovují moderní společnost dnes stejně jako v době svého vzniku.

 

2. abonentní koncert ve čtvrtek 1. října 2015 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Barocco sempre giovane
Bartin Hroch - cembalo, Iva Kramperová - housle

Na programu: F. Benda, G. Paisiello, W. A. Mozart, J. Haydn

Sólistou dalšího abonentního koncertu bude ve čtvrtek 1. 10. 2015 cembalový virtuos Martin Hroch. Spolu s komorním souborem Barocco sempre giovane přednese pozoruhodná a přesto velmi málouváděná díla - Mozartův cembalový koncert na téma ze sonáty C. Ph. E. Bacha, technicky velmi náročný koncert italského skladatele Giovanni Paisiella, spolu s první houslitkou BSG Ivou Kramperovou pak koncert pro housle, cembalo a smyčce Josepha Haydna. Vedle těchto virtuosních skladeb pro sólové nástroje s doprovodem smyčcového orchestru zazní také půvabná Sinfonia B dur Františka Bendy.

 

3. abonentní koncert ve čtvrtek 5. listopadu 2015 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Igor Františák - klarinet

Na programu: S. Tanějev, A. Rejcha, B. Britten, W. Kallick

Další abonentní koncert cyklu Barocco sempre giovane bude věnován především klarinetu s doprovodem smyčců v různých slohových obdobích - od 18. až po 20. století. V Kvintetu pro klarinet a smyčce Antonína Rejchy, Koncertu B dur méně známého českého autora 18. století Wenzela Kallicka a romantické Canzone Sergeje Tanějeva se představí vynikající klarinetista a hráč na dobové nástroje Igor Františák. V podání Barocco sempre giovane na koncertu pak zazní slavná Simple Symphony anglického skladatele 20. století Benjamina Brittena.

 

4. abonentní koncert ve čtvrtek 10. prosince 2015 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Barocco sempre giovane a hosté
Jan Čižmář - theorba, nastudování programu

Na programu: Vánoce ve Versailles
Hudba období Vánoc z doby Ludvíka XIV., Krále slunce

Letošní koncert navazuje na tradici předvánočních koncertů v cyklu Barocco sempre giovane. V minulých letech zazněla vánoční hudba česká, německá a italská. Tentokrát se posluchači mohou těšit na francouzskou vánoční hudbu z doby Krále slunce Ludvíka XIV.

 

TRADIČNÍ SVATOŠTĚPÁNSKÝ KONCERT v sobotu 26.12.2015 v 17 hodin, Sukova síň Domu hudby Pardubice

Barocco sempre giovane
Václav Hudeček - housle
Pavel Svoboda - varhany
Kristýna Kůstková, Nikola Uramová - soprán

Na programu: P. A. Locatelli, A. Vivadli, J. S. Bach, H. Purcell, G. F. Händel

Tradici koncertů na 2. svátek vánoční založil v Pardubicích před více než padesáti lety varhaník Václav Rabas. Ani letos nebudou chybět v programu varhany. Královský nástroj v Sukově síni Domu hudby tentokrát rozezní Pavel Svoboda, stálý člen souboru Barocco sempre giovane a laureát Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2013. Vzácným hostem koncertu bude houslista Václav Hudeček, který koncertuje s Barocco sempre giovane pravidelně již od roku 2005. Půvabné sopranistky, posluchačky Konzervatoře Pardubice, Kristýna Kůstková a Nikola Uramová, jsou vítězky 49. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka 2014 v Karlových Varech.

TENTO KONCERT NENÍ SOUČÁSTÍ ABONMÁ "Podzimního cyklu", PŘEDPLATITELÉ BSG VŠAK MOHOU UPLATNIT NA TENTO KONCERT VÝRAZNOU SLEVU.

 

Předprodej:

Turistické informačni centrum Pardubice, nám. Republiky 1, tel.: 466 768 390
www.ticketportal.cz

Email: region@ipardubice.cz
Web: www.ipardubice.cz

 

Více informací na: www.barocco.cz 

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 13:00
dnes

Zataženo
17°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy