Uzavírka Studentské ulice

Studentská ulice dostává nový kabát

Pardubická Studentská ulice, která navazuje na polabinskou páteřní ulici Bělehradská, se dočká nového povrchu a bude mít i prvky, které zklidní dopravu a zajistí větší bezpečnost chodcům i cyklistům. Kvůli úplné uzavírce opravované komunikace, která je v úseku mezi Stavařovem a přechodem u kruhového objezdu, se nyní lze dostat na Cihelnu pouze z ulice Kunětická. Omezení se týká i MHD. Rekonstrukce by měla být dokončená do posledního října.

Oprava Studentské ulice přijde na 8 milionů korun včetně DPH. „Jsem velmi rád, že se na tento projekt podařilo získat také peníze ze státní kasy. V rámci dané výzvy není k dispozici mnoho peněz, a tak se dostalo jen na velmi málo projektů v rámci ČR. Rozhodovala především kvalita připraveného projektu. Dotace z programu Podpora regenerace panelových sídlišť by měla pokrýt polovinu potřebné částky. Zbytek nákladů pak uhradí ze svého rozpočtu druhý pardubický obvod,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku a strategický plán a rozvoj města Jan Řehounek.

Stavební úpravy Studentské ulice navazují na již zrekonstruovanou část u okružní křižovatky U Josefa. Devět metrů široká komunikace dostane zbrusu nový asfaltový koberec i moderní osvětlení, k němuž bude v budoucnu možné instalovat trolejové vedení pro MHD. „Důraz je ale kladen především na zvýšení bezpečnosti. Jízdní pruhy proto bude nově dělit středový pás s dlažbou i zelení. Chybět nebudou samozřejmě ani cyklopiktokoridory pro kolaře a pro chodce tu vzniknou vyvýšené přechody na zpomalovacích retardérech,“ přiblížil plánovaný výsledek právě probíhající rekonstrukce starosta druhého městského obvodu Radek Hejný s tím, že ke zklidnění provozu přispěje i zřízení tzv. zóny Tempo 30.

„Opravy probíhají v úzké kooperaci s Univerzitou Pardubice, neboť Studentská ulice je v podstatě součástí univerzitního kampusu, který univerzita postupně modernizuje ze svých prostředků, a kde hodlá také například nahradit stávající nevyhovující stání pro auta novými odstavnými parkovišti,“ doplnil Jan Řehounek .

Z důvodu uzavírky bylo nutné také odklonit spoje městské hromadné dopravy. Linky číslo 10 a 16 jsou vedeny objízdnou trasou po ulici Hradecká. Zastávku Univerzita, která nebude po dobu rekonstrukce obsluhována, nahradila zastávka Polabiny, Hradecká.

 

 

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 21:00
dnes

Skorojasno
14°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl