Rozloučení s prázdninami aneb bezpečně do školy

Rozloučení s prázdninami aneb bezpečně do školy 29.8.2015 od 11.00 do 17.00 hodin.

Areál TANK POWER v Přelouči spolu s firmou ZeHa studio s.r.o. a BESIPEM chystá na poslední prázdninovou sobotu zábavně – naučný program pro děti a jejich rodiče. Celá akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JuDr. Martina Netolického, PhD. a starostky města Přelouče Bc. Ireny Burešové.

Celý program je určen pro všechny děti, ale především se zaměří na děti předškolního věku a děti navštěvující 1. stupeň základní školy. Hlavním cílem projektu je děti naučit bezpečnému chování v silničním provozu. Děti se například dozví vše o správném vybavení kola, dopravních značkách nebo třeba o chování na silnici i cyklostezce. Dále se děti hravou formou seznámí s nebezpečnými situacemi v silničním provozu, a to zejména z pohledu dětí jako chodců nebo cyklistů. Důraz je kladen také na používání dětských autosedaček, pásů a podsedáků při jízdě autem.

Základy dopravní výchovy dětem na svém stanovišti přiblíží myšák Bertík, který je kontaktní, bezprostřední a plný dobré nálady. Myšák Bertík je kostýmovaná postava, která vznikla na začátku roku 2015. I přes své “mládí” si Bertík dokázal získat stovky dětí, které naučil, jak se správně zachovat, když na ně číhají nástrahy každodenního života. Myšák Bertík je trochu popleta. Někdy rádce, ale hlavně kamarád, kterého mají děti rády. Rádi si s ním hrají a přitom hraní se zároveň učí.

V květnu roku 2015 byl Myšák Bertík představen samostatným oddělením BESIP Ministerstva dopravy jako jedinečný kontaktní projekt pro předškoláky s tématem - bezpečnost silničního provozu. Myšák Bertík se věnuje i jiným důležitým tématům, např. prevenci úrazu hlavy. A to v projektu Myšák Bertík a pan Hlaváček.

Pro malé návštěvníky budou připraveny soutěžní stanoviště spojené právě s výukou a prevencí. Soutěžemi děti provede hrací karta, do které po absolvování každé aktivity obdrží razítko. Po splnění všech disciplín si děti vyberou dárek dle počtu získaných razítek.

Připraven bude doprovodný program v podobě scének, rozcviček a tančení. Děti i rodiče si mohou vyzkoušet lanové centrum, bungee running, projet se na lodičkách či v motorovém člunu, nechat si namalovat obličej či zastřílet si z luku. Velkým lákadlem jistě bude pro děti možnost projížděk na koních a ponících.

Během celého odpoledne bude přítomen integrovaný záchranný systém Pardubického kraje v zastoupení Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a Policie České republiky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstroj i výzbroj. Personál jim velmi ochotně odpoví na všechny otázky. Přítomna bude též městská policie Přelouč, která pro děti přichystá dopravní hřiště, na kterém si budou moci vyzkoušet, co se během dne naučily. Akce se též zúčastní dětský psycholog, se kterým si děti budou moci o čemkoliv popovídat.

Vstupné pro děti do 15ti let zdarma, parkování v rámci akce také zdarma.

Akce

<<
listopad 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
12131415161718
19202122232425
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
12.11. 23:00
dnes

Zataženo
11°C
13.11.
zítra

Oblačno
14°C / 8°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy