PARDUBICKÝ FESTIVAL VÍNA

Pardubický festival vína je dospělý: přijďte oslavit jeho osmnácté narozeniny!

Již poosmnácté se milovníci vinného moku sejdou v malebných prostorách pardubického zámku, aby se nechali unést lahodnou chutí toho nejlepšího, co tuzemská, ale i zahraniční vinařství nabízejí.

Osmnáctý ročník prodejní a kontraktační výstavy Pardubický festival vína začíná v pátek 28. srpna od 12 do 21 hodin a pokračuje v sobotu 29. srpna od 10 do 18 hodin. „Náš festival je letos plnoletý, což je důvod k velkolepé oslavě. Prodloužili jsme proto o hodinu páteční otevírací dobu a jako dárek všem návštěvníkům připravili pestré programové menu,“ říká Karel Pobuda z pořádající agentury Czech marketing. „V letošním roce očekáváme více než 50 vystavovatelů vín z celého světa, která budou k mání za velmi příznivé ceny. Pozadu nezůstane ani gastronomická nabídka. Irský restaurant St. Patrick bude servírovat pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila ochutnávku francouzských delikates. Těšit se můžete na šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem. Pohodovou atmosféru doplní Varmužova cimbálová muzika a vinné soutěže,“ dodává Pobuda. Pokud příznivci dobrého vína na zámek přijdou i s dětmi, ani ty se tu nebudou nudit. Mateřské centrum Sluníčko je nejen zdarma pohlídá, ale nabídne i zábavné hry. Stejně jako loni bude návštěvníkům k dispozici úschovna vín, kam si až do druhého dne budou moci odložit zakoupené lahve a kartony. Vstupné na Pardubický festival vína činí 100 Kč, v jeho ceně je degustační sklenička a 3 degustační žetony, jejichž hodnota byla oproti loňsku zdvojnásobena. Prvních 2 000 návštěvníků dostane jako dárek taštičku na krk. 

Součástí Pardubického festivalu vína je i Pardubická vinařská noc – oslava vína, dobrého jídla a vtipné zábavy na Pernštýnském náměstí. Lidová veselice vypukne v pátek 28. srpna ve 20 hodin a potrvá až do půlnoci. Vystoupí kapela Uši a Varmužova cimbálová muzika, své umění předvede špičkový český sommelier Libor Nazarčuk, diváky zaujme i světelná a ohňová show. „Na Pernštýnském náměstí poteče proudem nejen víno, ale i burčák a pivo a na své si přijdou i milovníci dobrého jídla. Čekají na ně chutné steaky, voňavé klobásy, sýry, trdelníky, halušky, lívance, palačinky a jiné pochutiny. K vidění budou také výrobky tradičních řemeslníků - smaltované šperky, dřevěné hračky, drátované a proutěné zboží nebo domácí keramika,“ přibližuje Pobuda. Pro soutěživé nátury budou i v podzámčí připravena různorodá klání s vinnou tematikou a na vítěze čekají jak jinak než vinné odměny. Po celou dobu akce bude otevřena Zelená brána. „Pardubická vinařská noc je veselice v pravém slova smyslu lidová, takže chceme, aby byla přístupná všem. Vstupné je proto zdarma,“ dodává Karel Pobuda a jménem pořádající agentury Czech marketing zve všechny příznivce dobrého jídla a pití na Pernštýnské náměstí, aby sklenkou chutného vína oslavili konec prázdnin.

Více informací na www.pardubickyfestivalvina.cz

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy