Festival ON THE ROAD hlásí VYPRODÁNO!!

Festival On the Road hlásí vyprodáno!

Kdo doteď váhal s koupí lístků na 10. ročník benefičního festivalu, už nemá důvod. Festival totiž naplnil kapacitu a vstupenky již nebudou k mání. „Na jednu stranu jsme velice potěšeni nebývalým zájmem lidí o naši akci, na druhou stranu nás samozřejmě mrzí, že se k nám nedostanou všichni,“ uvádí člen pořádajícího spolku Dea Dealbata Vilém Vinopal.

Omezenou kapacitu pořadatelé stanovili záměrně. „Kdo někdy byl v areálu U Čochtana, ví, že je to místo sice pěkné, ale také poměrně malé. Samozřejmě bychom mohli prodávat lístky bez omezení, ale vystavovali bychom riziku především naše návštěvníky,“ vysvětluje Vinopal důvody omezeného počtu lístků. O tom, že počet lístků má jasnou hranici, údajně informovali pořadatelé se značným předstihem. „Dlouho dopředu jsme tento záměr avizovali na našem facebookovém profilu a vydali jsme také tiskovou zprávu, ve které je tento fakt zmiňován,“ uvádí Vinopal.

„Po letech úporného snažení jsme sobě i návštěvníkům dali dárek – zahrají u nás Tata bojs, kteří se nám moc líbí. A kulatiny slavíme i s naší kapelou, takže se těšíme dvojnásob,“ uvádí zpěvák a kytarista Vypsané fixy a zároveň dramaturg festivalu Michal „Márdi“ Mareda.

K oslavě deseti let si však pořadatelé festivalu nenadělili pouze skupinu Tata bojs. „Chtěli jsme, aby vzniklo něco trvalejšího. Chtěli jsme udělat poctu Pardubicím a jejich okolí a spojení Vypsané fixy s tímto městem je taky hodně znát v našich písničkách. Proto jsme obě věci spojili,“ přibližuje okolnosti vzniku celého projektu Michal Mareda. „Celé si to vzal na starost náš bubeník Pítrs a kamarád Marek Kukla. Oslovili zdejší kapely, aby zkusily napsat a nahrát vždy jednu píseň o Pardubicích a pak udělat jednu vlastní předělávku jimi vybrané písně od Fixy,“ dodává Mareda. Vzniklo tak album o dvou discích, které dostalo pracovní název San Piego On the Road.

Stejně jako všechny dosavadní ročníky i ten letošní bude mít benefiční charakter. Podle pořadatelů to je možné díky tomu, že kapely na festivalu hrají buď zadarmo, nebo za výrazně snížený honorář. „Výtěžek pak rozdělíme na několik dílů. Část peněz posíláme prostřednictvím organizace Adopce na dálku dvěma holčičkám do Ugandy a Indie. Část peněz poskytneme společnosti CEDR Pardubice o. p. s., která pomáhá duševně nemocným lidem se zařazením do společnosti,“ připomíná každoroční hlavní cíl festivalu Vilém Vinopal. Navíc se podle něj snaží festival neustále navazovat spolupráci s místními spolky a sdruženími, kterým není lhostejné životní prostředí a místo, kde žijí.

Vedle pořádající Vypsané fixy a hlavní hvězdy letošního festivalu, pražské kapely Tata bojs, bude k hlavním letošním tahákům festivalu On the Road patřit například zpěvačka Lenka Dusilová, brněnská alternativní skupina Květy nebo ska v podání Sto zvířat. Kromě kapel se mohou návštěvníci těšit na divadelní představení, různé hry a pro nejmenší je připraven také dětský koutek

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 23:00
dnes

Skorojasno
13°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl