Do Pardubic míří projekt E-bezpečí

Do Pardubic míří projekt E-bezpečí

Dětem, pohybujícím se v prostředí internetu, ale i jejich rodičům, kteří se snaží své potomky ochránit před riziky vyplývajícími z komunikace ve virtuálním prostoru, má pomoci celorepublikový projekt E-bezpečí. Jeho protagonisté budou 16. listopadu v Pardubicích hovořit s dospělými i dětmi o rizicích pohybu na internetu i ochraně proti nim.

 

  „Nebezpečné jevy na internetu jsou tématem nadmíru aktuálním. Ve své praxi vidíme, že dnes si cestu k internetu najde každé dítě, i z velmi sociálně slabých rodin. Přitom jejich znalosti tohoto prostředí je velmi slabé, děti jsou navíc hodně důvěřivé. Jsou na facebooku, navazují přátelství s lidmi, o nichž toho příliš nevědí, svěřují tam o sobě hodně citlivé informace a podobně. Vidíme, že si často navzájem ubližují, ponižují se a rodiče, pokud o tom vůbec vědí, jsou bezradní,“ řekla manažerka prevence kriminality pardubického magistrátu Petra Stoeva.

 

Přednáška, jejímž tématem bude kyberšikana, sexting, stalking, problematika osobních údajů na facebook, Skype, ICQ a podobně je určena rodičům i dětem. Doplní ji příběhy z praxe, videa a návody, jak zabezpečit virtuální prostředí, v němž se děti pohybují. Ty jsou natolik zdatné, že používají internet již od předškolního věku, nejsou však schopné vyhodnotit rizika a nebezpečí. Bezradné jsou i v situaci, kdy jim na internetu ublíží spolužák a podobně. „Potenciální obětí je každé dítě. Podle průzkumů je Česká republika jednou ze čtyř evropských zemí s nejrizikovějším chováním na internetu a to je poměrně alarmující,“ vysvětlila Stoeva důvod, proč magistrát využil možnosti zprostředkovat veřejnosti setkání s odborníky.

 

Cílem projektu E-bezpečí jsou informovaní a zodpovědní rodiče, kteří s dětmi komunikují a pomáhají jim se orientovat v kyberprostoru, učitelé se znalostmi počítačové bezpečnosti, přenášející její zásady do školní praxe a na své žáky a děti, které jsou schopny kriticky posoudit riziko spojené s internetovou komunikací a nebojí se vyhledat pomoc rodičů, učitele či specializovaných institucí jako je například Linka bezpečí či Policie ČR.

 

„Už jsme zorganizovali dvě přednášky pro pedagogy, nyní navazujeme akcí pro rodiče a děti. Koná se 16. listopadu ve společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí. Financujeme ji z Programu prevence kriminality města, pro veřejnost je tedy bezplatná. Kvůli kapacitě sálu je však nutné se přihlásit předem nejpozději do 14. listopadu na mailové adrese petra.stoeva@mmp.cz, nebo telefonu 466 859 687.  K dispozici jsou dva termíny - od 15:00 nebo od 17:00,“ doplnila Stoeva.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 14:00
dnes

Skorojasno
15°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl