Pardubice hostí národní putovní výstavu "Má vlast cestami proměn"

Pardubická třída Míru se proměnila ve výstavní prostor, který v těchto dnech hostí národní putovní výstavu Má vlast cestami proměn. Výstava přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě.

Výstavní panely s nejúspěšnějšími proměnami kraje Pardubického, Královéhradeckého
a Kraje Vysočina můžete zhlédnout na třídě Míru do 4. října 2015. Pak bude výstava přesunuta do Tyršových sadů, nově zrekonstruovaný veřejný prostor bude zdobit do konce měsíce října,” upřesnil Tomáš Urban, pověřen řízením Kulturního centra Pardubice.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o. s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad už sedmým rokem. Má vlast cestami proměn je novou a účinnou možností, jak zajistit zajímavou publicitu smysluplným projektům.

„Jsem rád, že se nám výstavu o proměnách naší země podařilo na několik týdnů přivézt do Pardubic. A ještě více mě těší, že svoje významné místo v této ojedinělé prezentaci mají
i Pardubice. Vlastně až při prohlédnutí fotografií si člověk uvědomí, jak se naše okolí – to pardubické i na mnoha dalších místech v celé republice – za posledních pár let zásadním
a především pozitivním způsobem změnilo. Budu se snažit přispět k tomu, aby se naše okolí proměňovalo a vyrůstalo i nadále do krásy,“ přislíbil primátor města Ing. Martin Charvát.

 

Českem putuje celkem 12 kolekcí výstavy a již nyní je možno hlasovat na stránkách výstavy www.cestamipromen.cz pro nejkrásnější proměnu roku 2015. Partnery ročníku 2015 jsou kraje Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Zlínský a Hlavní město Praha.

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy