Dopravní omezení v rámci MĚSTSKÝCH SLAVNOSTÍ + VELKÁ PARDUBICKÁ

Dopravní omezení v době konání Velké pardubické

V Pardubicích v těchto dnech finišují přípravy na vrchol dostihové sezony - Velkou pardubickou i Městské slavnost, které ji každoročně provázejí. Druhý říjnový víkend bude bohatý na události, přinese však i omezení v dopravě. Letos průjezd městem kromě již pravidelné uzavírky části silnice I/37 od nadjezdu u Parama, zkomplikují i práce na dalších hlavních silničních tazích. Složitější bude cesta na závodiště i pro pěší. K závodišti ale budou jezdit bezplatné posilové spoje MHD.

 Motoristé musejí počítat s dopravními omezeními v Pardubicích již od čtvrtka 8. října, kdy začíná závěrečná část Městských slavností. Od čtvrtečního poledne do nedělní půlnoci bude kvůli festivalovým akcím uzavřeno Pernštýnské náměstí, v sobotu 10. října od 10:00 do 12:00 ulice Labská a U Stadionu. V pátek večer bude neprůjezdné náměstí Republiky. Uzavírka od křižovatky Sukovy třídy s ulicí Na Hrádku po křižovatku ulic Jahnova a Karla IV začne v 18:30.

Také v neděli 11. října musí motoristé v Pardubicích počítat s komplikovaným provozem. Od rána bude uzavřena část silnice I/37 v úseku od Parama po odbočku před Dražkovicemi, na níž bude zřízeno improvizované parkoviště pro návštěvníky dostihového závodiště. Na Chrudim tak bude možno z Pardubic vyjet pouze po Chrudimské ulici, tedy přes centrum města. Od 3. října je na nadjezdu U Trojice uzavřen sjezd ke kruhovému objezdu u OC Lidl. Ve směru od Chrudimi či od Přelouče tak není v tomto úseku možno odbočit k nádraží a do centra města. Sjet je možno až na dalším exitu ve směru na Hradec Králové, tedy přes Polabiny. Omezena je i průjezd Hlaváčovou ulicí, kde pokračuje údržba mostu a doprava je vedena kyvadlově v jednom jízdním pruhu.  

Ani pro pěší a cyklisty směřující na závodiště z centra města či od nádraží nebude letos cesta jednoduchá. Kvůli stavbě je pro ně uzavřen nadjezd u nádraží. Příchozím od Dukly se zase do cesty postaví dukelský lesopark, uzavřený v současné době kvůli rekonstrukci.  Obejít se dá Sokolovskou ulicí, na níž navazuje stezka vedoucí na nadjezd u závodiště.

Podobně jako v jiných letech, i letos bude pro návštěvníky Velké pardubické nejjednodušší vydat se na dostihy historickým vláčkem, který vyjíždí z pardubického hlavního nádraží a staví přímo u závodiště, nebo městskou hromadnou dopravou. Dopravní podnik bude provozovat tři mimořádné linky, které budou návštěvníky na závodiště svážet ze sídliště Dubina, z náměstí Republiky a z Polabin a po skončení dostihů zase zpět. Tyto autobusové linky budou přepravovat cestující zdarma.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 15:00
dnes

Skorojasno
17°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl