4. ročník mezinárodní výstavy CreArt - Notes on Tomorrow

TERMÍNY A MÍSTA KONÁNÍ VÝSTAVY

Výstava je putovní, koná se ve třech evropských městech, která jsou zapojena do projektu umělecké výměny CreArt. V roce 2016 bude probíhat čtvrtý ročník v těchto městech a termínech

KAUNAS/Litva                                  16. června – 11. srpna 2016
KRISTIANSAND/ Norsko                   28. srpna – 8. října 2016
AVEIRO/ Portugalsko                       27. října – 11. prosince 2016

 

VÝSTAVNÍ PROSTORY

KAUNAS/ Litva – v době vyhlášení otevřené výzvy ještě nebyly potvrzeny, budeme informovat průběžně
KRISTIANSAND/ Norsko – v době vyhlášení otevřené výzvy ještě nebyly potvrzeny, budeme informovat průběžně
AVEIRO/Portugalsko –  v době vy

 

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT

Individuální umělec/umělkyně i členové uměleckých skupin s libovolným zaměřením své tvorby – environmentální projekty, performance, nová média, videoart, site specific projekty, urbánně prostorové instalace, malba, kresba, socha, fotografie i webové stránky. Věk ani místo bydliště nejsou v třetím ročníku výstavy vymezeny. Jedinou podmínkou je občanství ČR a u zahraničních tvůrců doložitelný pobyt nebo umělecké vazby na české prostředí.

 

KDO VYBÍRÁ PROJEKTY

Díla/projekty vybere kurátorka výstavy Luísa Santos, portugalská kurátorka současného umění, výběr bude provádět na základě zaslaných portfolií a navržených projektů. Kurátorka byla zvolena hlasováním zástupců měst projektu CreArt. Více o ní: http://luisa-santos.weebly.com/

 

JAKÉ JE TÉMA VÝSTAVY / INTRO KURÁTORKY

Kurátorka pro výstavu zvolila téma Notes on Tommorow – Poznámky na zítra inspirované Luhmannovou představou umění jako společenského systému.

Namísto ukazování klasického trendu prací zřetelně zápolících s ekonomickými a politickými silami současné společnosti, bude tato společná výstava evropských umělců představovat řadu alternativních návrhů, které se mohou pohybovat mezi řadou dvojic, jakými jsou historie a fikce; hloubání a tvoření; pomíjivý a nekonečný; tvoření a ztvárnění. Výstava nebude o prezentování konečných odpovědí na současné společenské problémy, ale mnohem více o prozkoumání řady otázek, postřehů a experimentů. Jinými slovy půjde o vizuální překládání malých utopií na lokálních úrovních skrze vynálezy, touhy a návrhy.

Výstava Notes on Tommorow – Poznámky na zítra se bude jiným způsobem zabývat kladnými odpověďmi na současné společenské záležitosti a obsáhne kresby, poznámky, diagramy, video, vystoupení a různé druhy situací.

 

PŘIHLÁŠKY

Přihlášku zašlete elektronicky v anglickém jazyce ve formátu PDF. Přihláška by měla obsahovat Váš stručný profesionální životopis se základními osobními údaji, portfolio s ukázkou Vaší dosavadní tvorby a návrh projektu výstavy, a to vše na e-mailovou adresu Lucie.Brizova@mmp.cz nebo na adresu  panochova@gmpardubice.cz nejpozději do 30. listopadu 2015.

 

CO JE ZAJIŠTĚNO

Díla zapůjčená na výstavu budou transportována a pojištěna na náklady vystavujících institucí. S počátkem výstavy bude vydána doprovodná brožura s portfolii vystavujících umělců. S koncem výstavy bude vydán doprovodný katalog na náklady organizátorů výstavy sdružených v projektu CreArt. Výstava bude propagována jak na webových stránkách měst a institucí sdružených v projektu CreArt a na sociálních sítích, tak doprovodnými tiskovinami. Vystavujícím umělcům budou ze strany organizátorů výstavy hrazeny cestovní náklady spojené s účastí na slavnostním otevření výstavy.

 

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ KONTAKTUJTE

Lucie Břízová - koordinátorka projektu CreArt , vedoucí oddělení kultury Magistrátu, Lucie.Brizova@mmp.cz

Ivana Panochová - manažerka Galerie města Pardubic, panochova@gmpardubice.cz

 

VÍCE INFORMACÍ

www.pardubice.eu/projekty/projekty-spolufinancovane-z-dotacnich-programu/creart
www.creart-eu.org/activities

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy