Barocco sempre giovane

1. abonentní koncert ve čtvrtek 7. ledna 2016 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Ivan Ženatý - housle
Na programu: W. A. Mozart, J. S. Bach, F. Benda, F. Mendelssohn-Bartholdy

Další řadu abonentních koncertů zahájí Barocco sempre giovane v Rytířském sálu zámku v Pardubicích ve čtvrtek 7. ledna 2016 v 19 hodin Novoročním koncertem spolu s vynikajícím českým houslistou Ivanem Ženatým, laureátem houslové soutěže Pražského jara a finalistou Čajkovského houslové soutěže v Moskvě. Ivan Ženatý je dnes uznávaným komorním hráčem, sólistou a hudebním pedagogem. Od roku 2012 působí v USA, je profesorem Cleveland Institute of Music. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na koncerty pro housle s doprovodem smyčců od F. Bendy a F. Mendelssohna-Bartholdyho, dále pak díla W. A. Mozarta a J. S. Bacha.

 

2. abonentní koncert ve čtvrtek 4. února 2016 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Edita Keglerová – cembalo
Petr Pomkla - flétna
Na programu: J. S. Bach, G. F. Händel, J. A. Benda, J. J. Ryba

Na druhém abonentním koncertu cyklu Barocco sempre giovane v Rytířském sálu zámku v Pardubicích 4. února 2016 v 19 hodin se představí ve skladbách J. S. Bacha a J. A. Bendy  hned dva sólisté – cembalistka Edita Keglerová a flétnista Petr Pomkla, soubor Barocco sempre giovane pak v dílech G. F. Händela a J. J. Ryby.
Přední česká cembalistka Edita Keglerová studovala na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně, se souborem Barocco sempre giovane spolupracuje pravidelně již od roku 2006. Vystoupila na řadě významných pódií nejen v Evropě, ale i v zámoří  - Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, USA.
Flétnista Petr Pomkla absolvoval konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, dále pak studoval na l’Ecole Normale de musique de Paris a na vysokých hudebních školách v Nice a Zürichu. Od roku 1992 je prvním flétnistou Brněnské filharmonie.

 

3. abonentní koncert ve čtvrtek 19. května 2016 v 19 hodin, Rytířský sál zámku Pardubice

Jitka Hosprová, Jiří Kabát - violy
Na programu:  G.Ph. Telemann, J. V. Stamic, A. Rolla  

Třetí abonentní koncert sezóny Barocco sempre giovane v Rytířském sálu zámku v Pardubicích
19. května 2016 v 19 hodin bude věnován sólové viole.
Hlavní sólistkou večera bude přední česká violistka Jitka Hosprová. „Jitky vášnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto přehlíženého nástroje, přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje skladatele ke komponování nových děl. Je to strhující umělkyně i na pohled,‘‘ napsala o ní DeeAnne Hunstein, ředitelka Hunstein Artist Services v New Yorku.
V Koncertu pro dvě violy, smyčce a cembalo G. Ph. Telemanna bude účinkovat spolu s Jitkou Hosprovou také stálý člen Barocco sempre giovane Jiří Kabát. Tento vynikající violista je absolventem Royal Conservatoire of Scotland (RCS) v Glasgow. Současně je členem známého Vlachova kvarteta, ale také úspěšným skladatelem - získal 1. cenu a cenu absolutního vítěze Mezinárodní skladatelské soutěže Antonína Dvořáka, v roce 2013 také cenu OSA pro nejúspěšnějšího skladatele vážné hudby. Od roku 2013 působí jako profesor hry na violu a odborných předmětů na Konzervatoři Pardubice a pracuje pro švýcarské nakladatelství EMR jako aranžér.

 

4. abonentní koncert ve čtvrtek 2. června 2016 v 19 hodin, Nádvoří zámku / Rytířský sál zámku Pardubice (dle počasí)

Lubomír Brabec - kytara
Na programu: A. Vivaldi, G. Rossini, L. Fišer, J. S. Weiss

Populární český kytarista Lubomír Brabec bude sólistou čtvrtého abonentního koncertu sezóny Barocco sempre giovane na zámku v Pardubicích 2. června 2016 v 19 hodin.
Jeho interpretační umění je velmi široké, zabírá pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů (Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Peter Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Václav Hudeček, Aleš Bárta a další). Nevyhýbá se ani spolupráci s hudebníky z oblasti populární hudby (např. Karel Vágner, Lucie Bílá, Kateřina Brožová, Luboš Andršt, Petr Janda). Spolupracuje s nahrávacími společnostmi Supraphon, Multisonic, Arco Diva a BestIa. Za svou kariéru natočil více než 30 CD.

Předprodej:
Turistické informačni centrum Pardubice, nám. Republiky 1, tel.: 466 768 390,
Email: region@ipardubice.cz
Web: www.ipardubice.cz
Více na www.barocco.cz 

Akce

<<
říjen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.10. 09:00
dnes

Skorojasno
8°C
25.10.
zítra

16°C / 9°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl