Pardubice podpoří místní výrobce - připojily se k projektu KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Pardubice se prostřednictvím své organizace Kulturní centrum Pardubice připojily do systému certifikace a odbytu lokální produkce pod značkou KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®. Město tak chce podpořit místní živnostníky, zemědělce a malé i střední podnikatele v odbytu jejich výrobků či surovin. Zároveň je vyzývá, aby se v případě zájmu do 20. ledna přihlásili.

„V době velkých marketů to nemají malí producenti s odbytem svého zboží vůbec jednoduché, a proto jim chceme pomoci. Značka KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt® garantuje kvalitu i původ produktu, je známkou nastaveného standardu i určité jedinečnosti a zároveň i částečnou reklamou. Věříme proto, že budou v našem městě nejen zájemci o tuto značku, ale také její úspěšní nositelé,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát. 

Projekt KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt® zaštiťuje Asociace regionálních značek, pod jejímiž křídly se sdružuje dalších 26 podobných regionů. Kraj Pernštejnů, kam patří místní akční skupiny (MAS) Region Kunětické hory, Bohdanečsko a Holicko a nově i město Pardubice, sdružuje v současné době
na 20 výrobců. „Lidé dnes nechtějí kupovat zajíce v pytli a dávají často přednost ověřené kvalitě, svým regionálním řezníkům, pekařům či pěstitelům. A právě pro takové producenty by mohlo být získání loga dubového listu motivací. Věříme proto, že se seznam nositelů značky KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt® bude i nadále rozšiřovat,“ sdělil náměstek primátora zodpovědný za kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký. „Město se stane takzvaným nepřímým podporovatelem projektu, to znamená, že jeho příspěvky budou putovat na tiskoviny, například katalog certifikovaných produktů,“ dodal náměstek Jakub Rychtecký. 

Předběžné žádosti musejí živnostníci, zemědělci i malí a střední podnikatelé zaslat elektronicky, a to na adresu: kuban.masrkh@email.cz. Další informace jsou k dispozici na: www.regionalni-znacky.cz/kraj-pernstejnu nebo na www.masrkh.oblast.cz v sekci informace pro turisty-regionální produkt (MAS Region Kunětické hory – hlavní koordinátor KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®).

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 21:00
dnes

Skorojasno
14°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl