Lyžaři se kvůli teplému počasí musejí obrnit trpělivostí

PRAHA 20. listopadu (ČTK) - S teplým počasím a téměř žádným sněhem musejí počítat lidé, kteří se v těchto dnech chystali s lyžemi do českých hor. Kvůli oteplení, které vydrží zřejmě až do konce listopadu, se sníh na sjezdovkách rozpustil a atmosféra v horských střediscích připomíná spíše jaro než závěr listopadu.
Například v Beskydech neleží téměř žádná sněhová pokrývka, a na výlet tak zatím nemohou vyrazit ani běžkaři. Podle horské služby je ale na horách krásné, téměř jarní počasí a teploty se pohybují kolem pěti až šesti stupňů Celsia. Vytoužená sněhová peřina neleží ani v jihočeské části Šumavy, kde se teploty pohybují také nad nulou a počasí připomíná spíše babí léto. Lyžařská střediska proto nedočkavě čekají na mrazivější dny, kdy budou moci plně využít děla na umělý sníh.
Silné oteplení zasáhlo v posledních dnech také nejvyšší české hory - Krkonoše. Na hřebenech sice zůstávají zbytky sněhu, na lyžování to ale rozhodně nestačí. "Na hřebenech jsou teploty tři stupně Celsia nad nulou, malé množství sněhu, která tam leželo, rychle taje," řekl dnes ČTK pracovník Horské služby ve Špindlerově Mlýně. Kvůli vysokým teplotám není možné použít k zasněžování technickým sněhem sněhová děla, kterými je vybavena většina lyžařských areálů. Beze sněhu jsou také hřebenové partie i sjezdové tratě v Orlických horách.
Marně vyhlížejí sněhovou nadílku také příznivci zimních sportů v Krušných horách. I zde lyžařům nepomohou ani sněžná děla, kterými je již letos vybavena větší část lyžařských areálů. Na hřebenech se dnes ráno pohybovaly teploty kolem pěti stupňů nad nulou. "Máme všechno připraveno k zahájení provozu. K využití umělého zasněžování ale musí pár dní mrznout," řekli ČTK pracovníci skiareálu na Bublavě na Sokolovsku.

zdroj: ČTK

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 02:00
dnes

Skorojasno
15°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy