Velká pardubická

1. ročník byl odstartován 5.11.1874, zúčastnilo se 14 koní a jezdců. První poválečný ročník Velké pardubické steeplechase se konal 20.10.1946 na opravené dráze, poničené bombardováním. Stý ročník se jel 10.10.1990, poprvé po pádu komunismu.

Ilustrační foto z Velké pardubické steeplechase.

Soutěž všestranné způsobilosti - Military

Původ vojensky znějícího názvu pro nejnáročnější ze všech jezdeckých disciplín je třeba skutečně hledat v armádě. Vojenští poslové na koních museli při přepravě důležitých zpráv překonávat nejen dlouhé vzdálenosti, ale i řadu obtížných terénních překážek a nerovností. Ze zkoušek vytrvalosti, rychlosti a poslušnosti vojenských koní se vyvinula jezdecká disciplína, která se v češtině jmenuje soutěž všestranné způsobilosti. Angličané ji nazývají three days event - třídenní závod a Francouzi concours complet, což znamená úplnou zkoušku. Všude ve světě se můžete setkat i s názvem MILITARY. Jedná se o úplnou třídenní zkoušku všestrannosti koní.

Koně v akci

Program bude tvořen týmem organizátorů z Dostihového spolku v úzké spolupráci se všemi aktivními účastníky. Na odborné části programu výstavy se podílejí především jednotlivé chovatelské svazy a organizace. Hlavním spolupořadatelem je Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka .

Mohutná kolekce chladnokrevných koní, národní finále v těžkém tahu a v soutěži v ovladatelnosti v kládě, 3. ročník soutěže koňských potahů v orbě O ruchadlo bratranců Veverkových, Svět malých koní, Dámy v sedle a kolekce dalších plemen tvoří již tradičně hlavní odborný program. Další zajímavá plemena včetně zahraničních se ve svých speciálních vystoupeních představují v doprovodném programu.

Zlatá podkova
Dostihový klub

Nedílnou součástí pardubického závodiště se stal Dostihový klub. Činnost zahájil v sezóně roku 1994. Klub se stal centrem společenského života během dostihových mítinků na závodišti. Dnes je nejen společenstvím příznivců a podporovatelů dostihů, ale i místem neformálních setkání.

Za uplynulých šest let klubové činnosti se podařilo zdvojnásobit počet dostihových dní, kterých se člen Dostihového klubu může zúčastnit.

Prostory Dostihového klubu jsou umístěny v prvním patře Městské tribuny.

Více na www.pardubice-racecourse.cz

Akce

<<
říjen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122
23242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.10. 05:23
dnes

Mlhy
11°C
20.10.
zítra

Zataženo nízkou oblačností
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl