[w:trans]košík[/w:trans] Andrea Miltnerová: Fractured & Tanec magnetické balerínky

Fractured / Tělo ve vysokém rozlišení. Dlouhodobý etnochoreografický výzkum Andrey Miltnerové nabývá představením Fractured podoby odvážného experimentu: zkušené choreografce se zde podařilo nasimulovat evoluci v přítomném čase. V divadelní laboratoři – stísněném prostoru jediného světelného čtverce – rozehrává za zvuků roztříštěného Bachova concerta kafkovsky děsivou metamorfózu lidského těla do nejrůznějších forem života.

Technicky precizní choreografie staví na expresivnosti detailu a na síle obrazu, ve kterém čas plyne zpomaleným tempem. Precizně načasované mikropohyby odhalují temný svět svalů a šlach pod kůží, atakují hranice tělesných možností, provokují krásou fyzična. S minimem výtvarných prostředků, ale maximem výrazových prostředků dráždí divákovu imaginaci.

Tanec magnetické balerínky

Pohyb v kontextu obrazu a zvuku – obraz a zvuk v pohybu.Magnetická balerínka těká uprostřed minimálního, avšak mnohadimenzionálního prostoru, který umožňuje rozšířené vnímání a prožívání tance. Intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a úzce napojeným pohyblivým světelným designem předkládají nenásilné, místy iritující, jindy zase zranitelné osobní svědectví o urputné obsesi pohybem, o něžné vzpomínce na dětství, o věčném plameni, který v člověku hoří, dokud ho nespálí na prach...

Britská tanečnice a choreografka českého původu Andrea Miltnerová se už řadu let koncentruje na barokní tanec a jeho kreativní fúzi s dalšími tanečními technikami, především současným tancem. Narodila se v Londýně, kde vystudovala klasický i moderní tanec. Do Prahy přišla za souborem baletu Národního divadla. Spolupracuje jako performerka s řadou domácích a zahraničních tvůrců. Hluboký zájem o barokní estetiku ji přivedl ke spolupráci na rekonstrukci barokních oper a k vlastním projektům, např. Barokní tělo odhaleno, Pentimento a Vertikální horizontála.

Typ tanec
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání čt 6.12.2012 20:00
URL www.divadlo29.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné 100 Kč
Zdroj dat Divadlo 29
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.1. 11:00
dnes

Skorojasno
-2°C
22.1.
zítra

Oblačno
2°C / -4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy