[w:trans]košík[/w:trans] MLM (CZ/USA/GB)

Spolupráce mezi výtvarným umělcem a hudebníkem Michaelem Delia a kytaristou Martinem Alaçamem začala koncem 90. let v klášteře Plasy. Dvojice našla již od začátku společný hudební jazyk a charakteristický zvuk s klasickou akustickou kytarou a africkým nástrojem mbira (obdoba kalimby). V loňském roce přizvalo duo Alacam/Delia ke spolupráci britskou cellistku Lucy Fillery, s níž začalo pracovat na novém programu. Akustické trio kytara - mbira - cello nabízí hypnotickou, přesto rytmickou hudbu s velkým prostorem pro imaginaci. Stylově je jejich hudba těžko zařaditelná. Obsahuje prvky africké hudby, folku, blues, jazzu či klasické hudby. Vedle komponovaných skladeb dávají hudebníci prostor také spontánní improvizaci.

Martin Alaçam je všestraný kytarista, zpěvák a skladatel. Je zakládajícím členem česko-rakouského kvarteta Metamorphosis, v minulosti působil v mezinárodních skupinách Sing Sing nebo GAP. Dále spolupracoval např. s bubeníkem  Pavlem Fajtem, japonskou houslistkou Marikou Papach, britským bubeníkem Marcusem Godwynem nebo americkým perkusistou Hearnem Gadbois. Skládá hudbu k divadelním a tanečním představením a věnuje se improvizaci.

Michael Delia je newyorský multiinstrumentalista a hráč na africkou mbiru, výtvarník a tvůrce zvukových instalací, který od 90. let střídavě žije v USA a ČR.

Lucy Fillery je britská violoncellistka a skladatelka žijící v Praze. Působila v mezinárodních hudebních skupinách Deep Sweden a Sing Sing.

martinalacam.com

Koncert je uváděn v rámci projektu Cizinci v Čechách za finanční podpory statutárního města Pardubice.

Typ alternativní hudba, etno-world, folk-country, koncert
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání čt 14.3.2013 20:00
URL www.divadlo29.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné 100 Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
květen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
1415
krizek16
1718
krizek19
krizek20
212223
krizek24
krizek25
krizek26
27282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
8.5. 00:00
dnes

Skorojasno
5°C
9.5.
zítra

Polojasno
19°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy