[w:trans]košík[/w:trans] Ágoston Küntett (HU)

Multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel Béla Ágoston (Zuboly, Dél-Alföldi Sax Ensemble, Agostones) je nepřehlédnutelnou postavou budapešťské hudební scény s mimořádny´m talentem pro spojování různých hudebních žánrů. Jeho záběr sahá od jazzu a lidové hudby přes alternativní rock, volnou improvizaci a hiphop až po klasickou hudbu. Ágoston je považován za enfant terrible moderního maďarského jazzu. Jeho místo mezi představiteli maďarsky´ch jazzových novátorů jako jsou Mihály Dresch nebo István Grencsó, má poněkud zvláštní charakter. Na rozdíl od zmíněny´ch kolegů, kteří soustředěně usilují o fúzi jazzu s maďarským folklórem, Ágoston jakoby těká mezi mnoha hudebními proudy a stále častěji chodí mnohem dál za hranice jazzu než bývá zvykem.

Ágoston Küntett je jeho novým hudebním projektem, který se v Divadle 29 představí v české premiéře. Inspirací jsou Ágostonovi a jeho čtyřem spoluhráčům motivy převzaté z maďarského folklóru, citace z jazzu, pop music a filmové hudby nebo útržky notoricky známých melodií z rockové historie. Vzniká tak originální hudební rébus balancující na pomezí zdánlivě vzdálených hudebních žánrů se vzrušující hravostí, nadhledem a současně s nemalou expresivitou a zemitostí, která je maďarským hudebníkům vlastní.

Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

Vstupné: 140 Kč, studentské: 100 Kč

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání pá 29.11.2013 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Vstupné od 100,- Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
únor 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
krizek26
krizek27
krizek28
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
28.2. 04:30
dnes

Zataženo
2°C
1.3.
zítra

Jasno
10°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy