[w:trans]košík[/w:trans] Velikonoční pohádka

Pohádka Divadýlka Mrak je zasazena do velkých barevných kulis, dobově a stylově laděných divadelních kostýmů, zpestřena množstvím loutek všech velikostí, propletena nečekanými scénickými nápady a celá doladěná tóny lidových písní a slovy známých i zapomenutých říkaček.
Na motivy lidových zvyků a obyčejů sepsal a zrežíroval Jan Prokeš, dramaturgie Yvonna Kršková, hudbu na motivy lidových písní složil Josef Melena, výpravu a loutky vytvořil Luboš Sobotka.

Hrají: Yvonna Kršková a Josef Melena
Režie: Jan Prokeš

Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. Holčička Andulka, poučena babičkou - se snaží úzkostlivě dodržovat řadu rituálů a zvyků, které jsou
spojeny s oslavou probouzející se přírody.
„O jedno vejce se má každý rozdělit - jednu polovičku snísti sám - druhou jinému dát - vzpomene-li si, když zabloudí, s kým vajíčko jedl - najde cestu...“, a tak snězením vajíčka, zpečetí Andulka nové přátelství s Pepinou, která jí zasvětí do obyčejů jakými je vynášení moreny ( zimy ) či přinášení líta ( jara )
Pepínina touha po pokladu je ale větší než jeho víra v nové přátelství, a tak Andulku zradí.
Zaslepena vidinou perel a pokladu se vydá do podzemní říše elfů a královny Mab. V podzemí, mají elfíci plné ruce práce s posledním rovnáním a vycíděním okvětních lístků, úpravou cibulek či nalíváním vůní do květů. Tam jsou stříbrem sněženky, zlatem pampelišky a perlami kočičky. Pepina se dozví, že královna říše elfů - Mab je už po tisíciletí smutná , protože lidé na ní zapomínají a přestávají dodržovat rituály - spojené s obdivem a pokorou k přírodě, kterými ji kdysi uctívali. Kdysi královna plakala slzy smutku, které se měnily v perly. Poblouzňena vidinou perlel, se Pepina propadne přímo do jeskyně dvouhlavého skřeta Kudibala, toho, který po léta kradl všechny slzy - perly a poklady pilně střádal. Kudibal vetřelce zajme a začaruje v žábu. Mezitím, Andulka obdaruje skřítka Puka medem - aby ho nepoštípaly včely. Skřítek z vděku pomůže Andulce zachránit elfí říši před zánikem a rozesmát královnu Mab. ...a jak to dopadne s hamižnou a zakletou Pepinou a zlým skřetem Kudibalem, zda elfíci stačí protlačit kytičky na svět v tu pravou chvíli - aby je nežehl mráz a na kolik zapomenutých zvyků si vzpomene Andulka... Na všechny otázky odpovíme v 5O minut trvajícím, výpravném, pohádkovém,
divadelním představení, které je vhodné pro děti Mateřských škol a 1. stupňů Základních škol.

Typ divadlo pro děti
Akce je vhodná pro děti
Místo konání Dům dětí a mládeže Beta - odloučené pracoviště Dubina (Pardubice)
Datum a čas konání so 5.4.2014 10:00
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné 50 Kč
Zdroj dat Ticketportal
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
leden 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
17
18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
23
krizek24
25
krizek26
27
krizek28
krizek29
krizek30
krizek31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
17.1. 13:30
dnes

Oblačno
-3°C
18.1.
zítra

Slabé sněžení
-3°C / -10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy