[w:trans]košík[/w:trans] Křížem krážem Srí Lankou...aned jiný úhel pohledu

Téměř před 3 lely podnikla Michaela Valášková se svými přáteli cestu do Indie a Nepálu a tento dobrodružný podnik zakončila originální a úspěšnou výstavou fotografií. Oblast Jižní Asie byla natolik okouzlující, že se Michaela vrátila za nedlouho zpět. Další vysněnou destinací byl “smaragdový ostrov” - Srí Lanka.

Pro většinu lidí, hledajících “dovolenou” v katalozích a v cestovních kalendářích je Srí Lanka místem dlouhých písečných plážích, nekonečného stromořadí kokosových palem a cejlonského čaje. Už málo kdo ví, že tento ostrov byl v moderních dějinách zmítán téměř 30ti lety občanské války, a že třetina obyvatelstva žije pod hranící chudoby. Je to místo, na které se musíte dívat z rúzných úhlů pohledu, abyste objevili jeho pravou krásu.

Trvalo několik dlouhých měsíců, než se autorce všechny pořízené snímky “rozležely” a než objevila jejich kouzlo. Prvotní skepse z pořízených matirálů se změnila v nadšení a druhou výstavu už nešlo ničím překazit. “Nic nemůže zastavit myšlenku, pro níž nastal čas” (V. Hugo).

Michaela Valášková, cestovatelka a designérka, zachytila ve svých fotografiích pestrobarevný a rozličný život na Srí Lance. I přes to, že první výstavou nasadila vysokou laťku, věřím, že různé úhly pohledu na “pohodu” a “bídu” (slova, která autorku napadla v souvislosti se “smaragdovým ostrovem” jako první) každodenního života srílančanů, společně s promyšleným systémem prezentace, zaujmou a donutí k zamyšlení každého návštěvníka, který do Komunikačního prostoru Galerie města Pardubic zavítá.

Typ výstava fotografií
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Galerie města Pardubic (Pardubice)
Datum a čas konání pá 9.1.2015 - ne 8.2.2015

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
březen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
11121314
krizek15
krizek16
17
krizek18
krizek19
20
krizek21
22
krizek23
24
krizek25
26
krizek27
krizek28
29
krizek30
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
7.3. 19:00
dnes

Skorojasno
1°C
8.3.
zítra

4°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy