[w:trans]košík[/w:trans] Thermal (UK/D), Bagdasarov/Procházka

Exploze jazzu, volné improvizace a živé elektroniky v podání špiček evropského improvisingu. Jeden ze dvou koncertů v ČR!

Večer plný bouřlivých vjemů, překvapení, vzrušení a energetických explozí se ponese v duchu alchymie odlišných zvukových vlastností klasických a elektronických nástrojů. Vystoupení mezinárodního uskupení Thermal složeného ze světově respektovaných muzikantů pohybujících se na poli volné improvizace, živé elektroniky a jazzu zaručeně přinese divákům nevšední zážitek. Sled výbušných zvukových překvapení dosahujících až extatických účinků komponují v přímém přenosu muzikanti, kteří si v rámci světové improvizační scény vybudovali zvučná jména. Prvním z nich je Andy Moor, britský kytarista s bohatými zkušenostmi, člen kultovní nizozemské „post-rockové“ kapely The Ex. Dalším členem sestavy je významný britský saxofonista, improvizátor, skladatel a teoretik John Butcher. Trio doplňuje legendární mág analogových syntetizérů, skladatel, klavírista a performer Thomas Lehn.

Před kapelou Thermal se představí improvizační duo Georgij Bagdasarov / Vojtěch Procházka. Georgij Bagdasarov je arménský multiinstrumentalista a vizuální umělec. Hraje na saxofon, kytaru preparovanou nalezenými předměty a gramofon. Vystupuje se sólovým projektem Ukamau, je členenem Pražského improvizačního orchestru, Kolektivu a kapely IQ+1. Vojtěch Procházka je český pianista a skladatel, pohybující se na poli jazzu a improvizované hudby. Je aktivní v kapelách Bergljot, Vertigo, Raga Bansal, Ankramu, Sato-San To a vystupuje také sólově. Ve své hudbě využívá rozmanité klávesové nástroje, syntezátory a elektroniku.

Typ jazz / blues / swing
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání pá 11.3.2016 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Vstupné 160,- Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
březen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
11121314
krizek15
krizek16
17
krizek18
krizek19
20
krizek21
22
krizek23
24
krizek25
26
krizek27
krizek28
29
krizek30
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
6.3. 02:00
dnes

Skorojasno
-3°C
7.3.
zítra

Polojasno
7°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy