[w:trans]košík[/w:trans] Transitory Museum of Minds (CZ/DK/SVN), Act Trio (SK/USA)

Transitory Museum of Minds (CZ/DK/SVN)
Christian Balvig (DK) - piano, syntezátor
Dre Hocevar (SLVN) - bicí
Michal Wróblewski (CZ) - saxofony

Mezinárodní trio Transitory Museum of Minds vystupuje od jara 2015. Hraje improvizovanou hudbu využívající mnoho hudebních i mimohudebních referencí, které všechny tři hráče spojují. Hudba, kterou společně vytvářejí je intenzivní, plná kontrastů, dynamických zvratů a momentů překvapení.

Christian Balvig je dánský pianista a skladatel, který studoval na RMC v Kodani a nyní pokračuje na různých školách ve Skandinávii, kde studuje speciální skladatelský program. Komponuje hudbu pro různé orchestry a ansámbly a vede několik svých souborů, jako např. Streams of Eyebeams nebo Nancarrow Trio.

Dre Hocevar je slovinský bubeník žijící v New Yorku, kde také vystudoval prestižní New School. Vystupuje s různými tělesy a spolupracuje s hudebníky jako jsou například Joe Morris, Nate Wooley, nebo Steve Lehmann.

Michal Wróblewski je saxofonista a skladatel z ČR žijící v Norsku. Kromě čtyř svých autorských projektů E Converso, Swomp, Kiap a Michal Wróblewski Ensemble se věnuje i různým dalším improvizačním tělesům. Natočil a vydal dvě alba s kapelami Mocca Malacco a E Converso a v letošním roce vydává další, tentokrát s norským projektem Kiap.

Act Trio (SK/USA)
Miro Tóth (SK) - saxofony
George Cremaschi (USA) - kontrabas, elektronika
Michaela Antalová (SK) - bicí

Prermiérový koncert improvisingového tria složeného ze tří generačně rozdílných hudebníků, kteří se každý po svém věnují hudebním projektům z oblasti jazzu, soudobé vážné hudby, sound artu, experimentální hudby a volné improvizace.Trio ACT vzniklo spontánně při jednom z koncertů Pražského improvizačního orchestru, v němž jeho aktéři působí.

Miro Tóth je jedna z nejvýraznějších skladatelských osobností mladé generace na Slovensku. Studoval hru na klavír a saxofon a kompozici bratislavské VŠMU. Jako autor složil tři konceptuální opery, vede proměnlivý 60-ti členný symfonický orchestr Frutti di Mare a soubor Musica Falsa et Ficta, které se věnují kolektivní improvizaci.

Michaela Antalová momentálně studuje improvizaci a jazz na Norwegian Academy of Music v Oslu. Do Čech se ale pravidelně vrací kvůli kapele Dunajská vlna a Pražskému improvizačnímu orchestru.. Je součástí kapely Arará, podílela se také na debutovém albu skupiny Ankramu a na desce Miláček slunce kapely Květy.

George Cremaschi je americký kontrabasista, skladatel a hudební experimentátor žijící v ČR. Založil mezinárodní elektroakustický projekt KRK a Pražský improvizační orchestr a podílí se na celé řadě projektů na pomezí experimentální elektroakustické hudby, improvisingu, současného tance a performance. Jako interpret se věnuje skladbám L. Andriessena, A. Braxtona, J. Cage,?M. Feldmana, Ch. Minguse nebo K. Pendereckého.

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání st 18.5.2016 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Vstupné 140,- Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
duben 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25
26
krizek27
28
krizek29
krizek30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
22.4. 05:00
dnes

Skorojasno
6°C
23.4.
zítra

Oblačno
10°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy