[w:trans]košík[/w:trans] O sportu

Srdečně Vás zveme na vernisáž naší letní výstavy, která se ponese v duchu myšlenky Olympijských her a kterou si můžete prohlédnout i v srpnu během konání pardubického Olympijského Rio parku, pořádaného statutárním městem Pardubice. Kolektivní výstavu současného české umění O sportu slavnostně zahájíme již příští čtvrtek 23. června v 18 hodin v Gampě na Příhrádku.

A o čem výstava bude a jaká známá a slavná jména jsme pro Vás přichystali?

Slovo sport je anglosaského původu a odvozuje se od slova disport - obveselení, rozptýlení, kratochvíle, útěk od práce a povinnosti k zábavě. My si se sportem spojujeme dřinu, adrenalin, ale i euforii z vítězství či překonání sama sebe a vyrovnanost díky endorfinům. V běžné řeči používáme sportovní metafory, utkání dobra a zla vnímáme jako sportovní zápas. Ještě stále víme, co to znamená hrát fair play a penalta Antonína Panenky z Bělehradu 76 se stala pýchou národa i vyjádřením české národní povahy. Sport stmeluje i rozděluje, je v něm hra i smrtelná vážnost. Někdo sport aktivně provozuje, jiný ho sleduje v Tv, ale každý s ním má svou zkušenost. Začíná to metáním hvězdy na trávě, lezením po stromech, čutáním fotbálku a hraním kuliček a může se to dostat až ke slézání osmitisícovek, riskantnímu baletu na pojízdných prkýnkách a třeba boxerským zápasům.

Jak tuto oblast vidí současné umění se dozvíte z obrazů, soch, fotografií a videí třiadvaceti zastoupených umělců:

Pavel Brázda, Michael Rittstein, Jiří Surůvka, Michal Pěchouček, Karel Jerie, Alena Anderlová, Milena Olivová, Micl, Kurt Gebauer, Michal Gabriel, Paulina Skavova, Pavla Naďová, Petr Holub, Čestmír Přindiš, Milan Křiček, Luděk Vojtěchovský, Pavel Šmíd, Radek Kalhous, Karolína Šimonová, Vojtěch FrÖHlich, David BÖHm a Jiří Franta, Pavel Doskočil a Jan Suk, Milan Langer, Art Division Team a Rafani!

Výstavu pro Vás kurátorsky připravila historička umění Martina Vítková a vydali jsme k ní obrazový doprovodný leták s jejím komentářem. Vstupné do galerie i leták jsou zdarma.

Typ výstava nezařazená
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Galerie města Pardubic (Pardubice)
Datum a čas konání pá 24.6.2016 - ne 28.8.2016

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.gmpardubice.cz/pripravujeme
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
duben 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
18
19202122
krizek23
krizek24
25
26
krizek27
28
krizek29
krizek30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
18.4. 06:30
dnes

Zataženo
3°C
19.4.
zítra

Slabý déšť
12°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy