[w:trans]košík[/w:trans] Next Phase & Jan Horváth

Jazzová alternativa z Brna ve společném vystoupení s performerem Janem Horváthem.

Pavel Zlámal - klarinety, saxofony
Juraj Valenčík - kontrabas
Vladimír Třebický - bicí
Peter Graham - piano
Jan Horváth - performance

Avantgardní Next Phase vznikla pod vedením klarinetisty, saxofonisty a improvizátora Pavla Zlámala v roce 2010. Třebaže se jedná o kapelu jazzových obrysů, svými žánrovými přesahy staví intenzitu hudebního sdělení nad stylovou čistotu. Next Phase těží z myšlenkové otevřenosti hráčů a neortodoxního pojetí jazzového odkazu. Členové kapely opouštějí bezpečné vody všeobecně ustanovených pravidel, odhodláni hledat a nalézat své vlastní příští fáze hudebních souvislostí. Autorské kompozice Pavla Zlámala, jeho dirigování i příznačně neohraničený prostor pro improvizaci ponechává hudbě NP její živelnou podstatu a nenutí ji oblékat nablýskanou nekonfliktní uniformu většinových hudebně-estetických požadavků. Next Phase přizvali ke svému pardubickému koncertu pražského performera, hudebníka a výtvarníka Jana Horvátha, který se objevuje v rozmanitých formacích od symfonických těles přes jazzovou a indie scénu až po underground. V součinnosti s Next Phase rozvíjí své pojetí guerillové performance, v jejímž rámci kombinuje prvky tance i absurdního divadla.

Hráč na dechové nástroje Pavel Zlámal disponuje širokým klasickým i soudobým virtuózním klarinetovým repertoárem světových skladatelských osobností (K.Stockhausen, L.Berio, P.Boulez, F.Donatoni, I.Stravinskij, John Adams, aj.). Jako všestranný hráč a improvizátor úročí své bohaté multižánrové zkušenosti účinkováním s hudebními tělesy na poli hudby vážné, populární, jazzové i experimentální: např. Brno Contemporary Orchestra, Brno Improvising Unit, B-Side Band - big band, The Fireballs, Pražský improvizační orchestr.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.pavelzlamal.com
www.bandzone.cz/nextphase

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání čt 2.3.2017 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Vstupné 120,- Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
1920212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.1. 22:30
dnes

Zataženo
2°C
20.1.
zítra

1°C / -3°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy