[w:trans]košík[/w:trans] Baba Vanga

Koncertní showcase labelu Baba Vanga, který proběhne v Automatických mlýnech v rámci přehlídky audiovizuálního umění Menu LABoratory.

Label Baba Vanga vznikl v roce 2013 jako přirozené rozšíření projektu Easterndaze, který mapuje podhoubí hudebních scén střední a východní Evropy. Na kazetovém labelu za poslední čtyři roky vyšlo 19 releasů - od digitální glitch dekonstrukce tokijského projektu Cvn, přes ruské noisaře Won James Won, český experimentální archivní projekt Quarantaine, hauntologii Mexičanky Laury Luny, anebo opioidní dub rakouského projektu Superskin.

Střed Světa (live, CZ)
Střed světa je projekt eluzivního českého nejmenovaného hudebníka/kolážisty. Jeho specifický hudební svět, ve kterém staví rytmy, aby je vzápětí hned rozbil, nemá přímé referenční body a ani je nechce mít. Jeho aktuální deska Rozmístění opakováním vyšla v březnu u Bv. Paralelně vydal album nazvané Spletitě protékající pod slovy na spřízněné pražské značce Red For Color Blind.
babavanga.bandcamp.com/album/st-ed-sv-ta-rozm-st-n-opakov-n-m

Új Bála (live, HU)
Nihilistický noise technař Gábor Kovács z Budapešti vydal svoje album Boka na labelu Bv začátkem roku 2016 a obdobně jako u jeho předešlých, většinou samo-vydaných releasů, s ním sklízí uspěch nejenom u kritiky, ale i na klubovém parketu. Jeho intenzivní, abrazivní estetika je soundtrackem k mottu kanibalismus jako logické vyvrcholení.
babavanga.bandcamp.com/album/j-b-la-boka

Maciej Maciagowski (live, Pl)
Album Macieje Maciagowského Goddnadog, jež vyšlo loni na značce Bv, bylo inspirováno hudbou pro domácí mazlíčky z YouTube a polskou ufologií. Maciagowski své rytmy vytváří na moduláru na základě euklidovské formule, přičemž vyslední zvuk by se dal přirovnat k vaporwave s prvky Idm a glitche.
babavanga.bandcamp.com/album/maciej-maciagowski-goddnadog

Ken Ganfield (live, CZ/US)
Americký expat Ken Ganfield se v Praze trvale usadil začátkem devadesátých let a od te doby se stal integrální součastí zdejší experimentální scény. Jeho detailně propracované a zvukově bohaté modulární kompozice jsou pohlcujícím a hypnotickým zážitkem.
www.rozhlas.cz/radiowave/vychodiska/_zprava/vychodiska-modularne-vlny-kena-ganfielda--1291272

CorazÓN De Robota + Gnd (live, Mex/SK)
Chilanka Constanza Piňa se věnuje recyklaci elektronického odpadu, z něhož staví vlastní Diy synťáky a nástroje. V domovském Mexico City soustředí kolem prostoru MediaLabMX aktivní technofeministickou scénu. Jako speciální host labelu se představí se svojí strhujíci sonickou psychedelií v kolaboraci se spoluzakladatelem labelu gnd.

Lcia (Dj, SK)
Dj set spoluzakladatelky labelu Bv, hudební publicistky (Electronic Beats, Resonance Fm, The Quietus, Radio Wave), hudebnice a organizátorky Lucie Udvardyové.

Typ koncert
Místo konání Automatické mlýny (Pardubice)
Datum a čas konání so 6.5.2017 21:00
Vstupné 50,- Kč
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
květen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
67
krizek8
9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
1415
krizek16
1718
krizek19
krizek20
212223
krizek24
krizek25
krizek26
27282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
6.5. 13:00
dnes

Polojasno
12°C
7.5.
zítra

Dešťové přeháňky
12°C / 9°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy