[w:trans]košík[/w:trans] Taneční večer: JetBeat a Simulantenbande

Simulantenbande

Tahle kapela hraje starej bigbít 60. let. Kořeny kapely sahají až do roku 1965, kdy se na přijímacích zkouškách na čáslavské gymnázium sešli Petr Vojtíšek a Jaroslav Hovorka. Oba prošli už předtím rock´n´rollovým okouzlením a ihned založili skupinu. Po různých údobích, obměnách složení, poloprofesionálním působení a zlaté éře ve Five Club Group v Čáslavi (tato éra trvala do roku 1968). Opět Petr Vojtíšek a Jaroslav Hovorka stáli u zrodu kapely s příznačným názvem Žízeň (1971). Kapela hrála Yardbirds, Rolling Stones a když něco česky, tedy zbeatované písně Karla Kryla (to vše pod hlavičkou Sva¬zarmu Běstvina). Po roce 1971 nastala pauza, skoro čtyřicetiletá. Skupina se sice občas sešla, ale přestávky byly několika¬leté. Až v roce 2006 začala krystalizovat skupina Simulantenbande.

Repertoár Simulantenbande sestává z klasických bluesových standardů od velikánů jako byli Muddy Waters, Willie Dixon, Elmore James, Robert Johnson atd. Dále ze skladeb Rolling Stones a Yardbirds, prapůvodních vzorů členů kapely v šedesátých letech. Kapela vystupuje v rockových a bluesových klubech zejména v Pardubicích, v Kutné Hoře a v Praze. Od roku 2010 vystupuje každoročně v cyklu Pardubický bigbeat včera a dnes, nejprve v klubu Doli, od roku 2013 na Malé scéně Východočeského divadla. Významná je také spolupráce s pardubickým Corvus Quartetem (koncerty v Pardubicích, Kutné Hoře a v Malostranské besedě v Praze).

Proč název Simulantenbande? Protože: a) Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande. b) Kapelu dali dohromady dva lékaři. Zbytek mužstva tvoří jejich pacienti - simulanti. I ti lékaři však občas simulují. Sestava: Petr Vojtíšek - zpěv, harmonika Jaroslav Hovorka - kytara elektrická i akustická Pavel Jun - kytara Jan Matějka - baskytara Eduard Stočes - klávesy Antonín Jirsák – bicí JetBeat V druhé části večera se představí známá pardubická revivalová kapela JetBEAT, která se nyní zaměřuje na vlastní tvorbu pod názvem Jetbeat CZ. Během jejího vystoupení uslyšíte jak směs staré dobré muziky z let 60-tých a 70-tých od skupin The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks, The Who a CCR..., tak i skladby z prvního dema pod názvem Czech Edition. Jsme revivalová kapela zaměřující se převážně na období 60´ a 70´ let. Beatles, Stones, Who, Kinks, C.C.R,... to jsou oni. Dlouhou dobu (co je Jetbeat Jetbeatem) jsme hráli minimálně v pěti. Jenže rok 2013, to byl rok! Plný změn! A najednou jsme ve čtyřech. Kytara, basová kytara, klávesy, bicí - v takové sestavě nás nyní můžete vidět a slyšet.

Typ taneční zábava
Místo konání Ponorka - hudební klub (Pardubice)
Datum a čas konání pá 13.10.2017 20:00
Zdroj dat Ponorka - hudební klub
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
leden 2022 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
212223
24252627282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.1. 11:00
dnes

Skorojasno
-2°C
22.1.
zítra

Oblačno
2°C / -4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy