[w:trans]košík[/w:trans] Mike Parker's Meta (USA/PL/IZR)

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera s izraelskou bubenickou hvězdou Ziv Ravitzem. Ryzí energie rocku, citlivost klasiky, pestrost avantgardy a harmonie moderního jazzu.

Mike Parker (USA) - kontrabas / Ziv Ravitz (IZR) - bicí / Dominik Wania (PL) - klavír / Slawek Pezda (PL) - tenorsaxofon

Skladatel a hráč na kontrabas z New Yorku Mike Parker společně s izraelským bubeníkem Ziv Ravitzem (člen světově proslulých Shai Maestro Trio nebo Avishai Cohen Quartet), polským hráčem na tenorsaxofon Slawkem Pezdou a vynikajícím polským pianistou Dominikem Waniou důmyslně a originálně propojují jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.

Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na Skidmore College v NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a Reubin Rogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter nebo Eric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou a to jako vedoucí svého tria, tak jako vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech.

V New Yorku žijící izraelský bubeník Ziv Ravith patří ke špičce současných jazzových bubeníků střední generace. Působí v kvartetu proslulého izraelského basisty Avishai Cohena, je členem kapely legendárního altsaxofonisty Lee Konitze, spolupracuje s další legendou světového jazzu Joe Lovanem. V roce 2011 založil spolu s pianistou Shai Maestrem a basistou Jorge Reoderem Shai Maestro Trio.

Krakovský tenorsaxofonista Slawek Pezda patří k nejtalentovanějším saxofonistům mladé generace v Polsku. Od roku 2009 je členem kvarteta PeGaPoFo, které navazuje na odkaz jazzové avantgardy 60.let a v roce 2014 založil formaci The Flash!, která kombinuje akustický jazz s elektronikou a experimentálními postupy.

Dominik Wania je jeden z nejtalentovanějších pianistů mladé jazzové generace v Polsku. Na klavír začal hrát ve třech letech, po absolutoriu hudební akademie v Krakowě studoval na bostonské New England Conservatory of Music. V minulosti spolupracoval s řadou osobností světové jazzové scéný jako jsou např. Marcus Miller, Dave Liebman, Lee Konitz nebo Jerry Bergonzi.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.mptheory.com, www.zivravitz.com

Typ koncert
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání st 27.9.2017 20:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Zdroj dat Kulturní centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?

Souřadnice: 
 
 

Akce

<<
květen 2021 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
1415
krizek16
1718
krizek19
krizek20
212223
krizek24
krizek25
krizek26
27282930
31
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
8.5. 00:30
dnes

Skorojasno
4°C
9.5.
zítra

Polojasno
19°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy